0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

STELLA DORADUS QA

StellaDoradus Soru ve Yanıtlar

Stelladoradus tekrarlayıcıları evimde veya işimde yasal olarak kullanabilir miyim?

Evet. Geniş band tekrarlayıcılarımız AB’de mevcut tek yasal tekrarlayıcılardır.

 

Tekrarlayıcılarımız, gerekli tüm Avrupa Radyo Ekipmanı Direktiflerini (RED) sağlayan, sertifikalı gelişmiş özelliklere sahiptir.

 

Yasal tekrarlayıcılarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

Sinyal güçlendirici ve tekrarlayıcı arasındaki fark nedir?

“Güçlendirici” ve “tekrarlayıcı” terimleri bazen birbirinin yerine kullanılmakta olup, ikisi arasında önemli teknik farklılıklar vardır.

 

Bir güçlendirici, aldığı bir sinyali basitçe yükselten ve yeniden ileten bir cihazdır. Cihazda tipik olarak filtreleme veya parazit kontrolü yoktur. Bu tür cihazlar genellikle çevrim içi pazarlarda düşük maliyetle tedarik edilir. Güçlendiriciler gerekli Avrupa Standartlarını karşılamamaktadır ve bu nedenle CE işareti taşıyamaz.

 

Bir tekrarlayıcı da aldığı sinyalleri yeniden iletir, ancak bu tür cihazlar, diğer spektrum kullanıcılarıyla uyumlu bir şekilde bir arada bulunmayı sağlayan filtreleme ve girişim kontrolünü içerir. Bu tür cihazlar geçerli standartları karşılar ve CE işaretini taşır.

 

StellaDoradus sadece tekrarlayıcı üretmektedir.

Cep telefonu radyasyonu sizin için tehlikeli midir?

Teknik literatüre bakıldığında kısa cevap hayırdır. Son 30 yılda birçok test yapılmış ve henüz kesin bir kanıt bulunamamıştır. Bununla birlikte, Bizim gibi hala endişeleniyorsanız, aşağıdakilere dikkat etmek gerekir:

 

Evinize veya ofisinize takılan bir tekrarlayıcı, telefonunuzdan radyasyona maruz kalmanızı yaklaşık 50 kat azaltır. Normalde bir telefonun sinyalini yakındaki operatör direğine iletmek için çıkış gücünü arttırması gerekir. Ortamda bir tekrarlayıcı varsa, tekrarlayıcıya sinyal almak için sadece biraz güç gerekir. Radyasyon gücü mesafenin karesiyle azaldığından, tekrarlayıcı radyasyonun kendisi bir cep telefonundan 50 kat daha azdır!

Tüm tekrarlayıcılar aynı mıdır?

Hayır. Tekrarlayıcının iki tanımlayıcı özelliği frekansı ve gücüdür. StellaDoradus farklı mobil tekrarlayıcıları tasarlayıp, üretir. Tüm frekansları destekleyen ve RED direktifleri doğrultusunda izin verilen güçlere sahip farklı modeller mevcuttur.

Tekrarlayıcı cihazını kendim kurabilir miyim?

Kurabilirsiniz. Tekrarlayıcı kitinizi takmak için herhangi bir teknik uzmanlık gerekmese de, en uygun yapılandırma için kurulum öncesi frekans, işaret spektrum analizi ve anten yönlendirmesi için teknik destek almanız önerilir.

Neden iç mekanlarda cep telefonu sinyal gücü kayboluyor?

Bunun ana nedeni operatör baz istasyonundan cep telefonunuza gelen sinyalin bir şekilde engellenmesidir.

 

Tepeler, ağaçlar, duvarlar, metal (arabadaki gibi) ve evinizdeki/ofisteki çift camlı, filtreli pencereler tüm sinyali engeller. Ayrıca, sinyal genellikle kırsal yerlerde olduğu gibi baz istasyonundan uzakta daha zayıftır.

Mobil tekrarlayıcı kitleri veya güçlendiriciler gerçekten işe yarıyor mu?

StellaDoradus olarak kendi tekrarlayıcılarımızı üretiyoruz. Tekrarlayıcı kitleri, evinize / ofisinize mobil sinyal almanın en ucuz ve en etkili yoludur. Mobil sinyali evinizde verimli olarak sağlamak ve yüksek standarda ulaşmak için garantilidir.

Ağdaki başka bir cihaz arama yapıyor veya web'de geziniyor iken, bir telefonun tekrarlayıcı üzerinden arama yapabilmesi mümkün müdür?

Evet. Tekrarlayıcıyı kullanabilecek kişi, cihaz sayısında bir sınırlama yoktur.

 

• Aynı anda sesli arama yapabilir, video indirebilir ve diğer internet işlemlerini yapabilirsiniz.

 

• Aynı anda farklı operatörlerde olabilirsiniz.

 

Tekrarlayıcı TÜM mobil sinyallerin şeffaf olarak aktarılmasına izin verir.

StellaDoradus'u rakiplerinden farklı kılan nedir?

Yayım tarihi itibarı ile StellaDoradus Avrupa merkezli tek mobil tekrarlayıcı üreticisi olup, 25 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermektedir.

 

Piyasada mevcut tekrarlayıcıların pek çoğu, gürültü kontrolü için kesinlikle hiçbir kalite kontrolü ve devre koruması olmadan üretilen uzakdoğu menşeli ürünlerdir.

 

Stella Doradus tekrarlayıcılarında çok kaliteli bileşenler kullanır. Elektronik ekipman için yüksek kaliteli bileşenler kullanmak çok önemlidir.

Piyasada birçok uzakdoğu menşeli ürünü çok ucuza bulabilirsiniz çünkü, cihazlarda maliyeti düşürmek adına düşük kaliteli parçalar kullanılmaktadır. Oluşan sorunlar aşağıdaki alanlarda kendini gösterir:

• Fiziksel hasar – parçalar kolayca düşer veya kırılabilir.

 

• Elektrik arızası – aşırı ısınma ve soğutma parçaları.

 

• Sinyal kalitesi hatası – telefon görüşmesinin kalitesi etkilenir.

 

• Telefon görüşmeleri kesilecek veya ses “kesilecektir”.

 

• Telefon görüşmesi ”tek yönlü” olacaktır. yani aynı anda yalnızca bir kişi konuşabilir.

 

Tüm StellaDoradus tekrarlayıcıları sinyal gücünü gösteren LED’lere sahiptir. Bu LED’ler kitin kurulumunu çok kolaylaştırır, çünkü dış anteni tam olarak nereye yönlendireceğinizi anında saptayabilirsiniz.

Tekrarlayıcıyı aynı anda kaç cihaz kullanabilir?

Tekrarlayıcıyı aynı anda kaç kişinin kullanabileceğinin gerçekten bir sınırı yoktur. Tekrarlayıcı sadece dış sinyalleri RED regülasyonu sınırları içinde güçlendirir ve yeniden iletir. Yani, telefonunuzun veya modeminizin bakış açısından, bir tekrarlayıcı yoluyla iletişim kurulduğu bilinmez. İletişim kurulan baz istasyonu, telefonunuzun veya modeminizin şebekeye girmesi gibi tüm akıllı kararları verir.

 

“Tekrarlayıcıyı aynı anda kaç kişi kullanabilir?” sorusu, gerçekten de “baz istasyonunu aynı anda kaç kişi kullanabilir” şeklinde olmalıdır.

 

Cevap yüzlerce.

Bir tekrarlayıcının benim ortamımda çalışacağını nasıl öğrenebilirim?

Bu konuda BağLAN Ltd. Şti.’den yardım alabilirsiniz. Kurulum yerine bağlı olarak ücretli veya ücretsiz profesyonel frekans, işaret analiz ölçümleri sağlanmaktadır.

 

Tekrarlayıcının iyi çalışması için öncelikle iyi bir sinyal alabilmesi gerekir. Daha sonra sinyali yükselterek iç mekanda yeniden iletebilir. Yeterli sinyal olup olmadığını kontrol etmenin en iyi yolu telefonunuzdaki sinyal gücü göstergesini kullanmaktır. Dışarı çıkın ve telefonu dış mekan antenini kurmak istediğiniz yerde tutun. Kaç tane sinyal çubuğuna sahip olduğunuzu kontrol edin. Tekrarlayıcının sizin için iyi çalışacağından emin olmak için gerçekten en az 3-5 çubuk görmelisiniz.

 

İlk konumda yeterli sinyal çubuğu görmüyorsanız, başka bir konum deneyin. Genellikle çatı üstü gibi yüksek bir yer denerseniz daha fazla çubuk alırsınız.

 

Tekrarlayıcı kiti ile birlikte kullanılacak dış mekan anteni, telefonunuzdaki antenden çok daha güçlü bir antendir. Telefonunuzda 3-5 sinyal çubuğu varsa, dış mekan anteni mükemmel bir sinyal alır. Tekrarlayıcı bunu güçlendirir ve iç mekana temiz ve güçlü bir sinyali tekrar iletir.

 

Telefonunuzun 3-5 çubuk yerine yalnızca 1 çubuk gördüğü bir yer söz konusu ise, tekrarlayıcı yine de çalışır. Ancak, bu durumda, daha güçlü bir harici parabolik anten ve daha düşük kayıplı bir kablo (LMR400) kullanmanız gerekir. Bunun için BağLAN Ltd. Şti. ile iletişime geçmeniz yeterli olur.

 

1 çubuk bile göremiyorsanız, tekrarlayıcı almamak en iyisidir.

error: Content is protected !!