0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

STELLA DORADUS OFFICE

Büyük Binalarda Mobil Kapsama Alanını Sürekli Sağlama

Nasıl Çalışır?

1.

Bina dışında yer alan anten tüm şebekelerden gelen işareti alır. Gelen işaret düşük kayıplı özel anten kablosu üzerinden bina içinde kurulu StellaOffice repeater cihazına aktarılır.

2.

Repeater üzerindeki 4 çıkışa işaret kuvvetlendirilerek, aktarılır. Bu port çıkışlarına bina içinde işaret dağıtımını yapacak antenler bağlanır.

3.

Tüm cihazlar (Mobil telefon, tablet, IoT cihazlar) güçlendirilmiş bu işaret üzerinden şebeke bağlantılarını sağlayarak iletişimi gerçekleştirirler.

Özellikler:

• Büyük binalarda mobil işaretleri problemsiz dağıtır
• Kapsama: ~10 ofis
• Tüm operatörleri destekler
• Ses ve Veri işaretlerini destekler (GSM, 3G ve 4G)
• Sınırsız kullanıcıyı destekler
• Basit ve akıllı LED işaret göstergeleri ile anlık görsel kontrol sağlar
• Geniş band bağlantı gerektirmez
• Repeater çıkış gücü: 5 mWatt (Mobil telefondan 50 kat daha azdır)
• Tam şebeke ağ koruması sağlar

Frekans, Ses, Ses ve Veri
StellaOffice repeater modelleri ses, ses/veri ve farklı frekans seçenekleri ile gelir. Sadece GSM ses ihtiyacınız var ise StellaOffice-G modelini kullanabilirsiniz. Ses ve Veri gereksinimiz var ise 3 veya 5 frekans bandlı üst modelleri kullanabilirsiniz.

Kapsama Alanı
StellaOffice repeater kiti 4 anten ile birlikte gelir. Her bir anten açık alanda 30x30M2’lik bir alanı kapsar. 4 port olduğundan birbirinden bağımsız 4 ayrı alan oluşturulabilir.

Bununla beraber bu kapsama alanı açık alan için söz konusudur. Pratikte, tipik bir bina yerleşimi için 10 oda diye düşünülebilir. Kapsama alanı bina içinde yer alan duvar tipine göre değişecektir. Beton ve metal yalıtımlı duvarlar işareti engellediğinden kapsama alanı daha küçük olacaktır.

A: Bu bölümde işaret kapı ve camlardan zayıflamadan geçeceği için bir adet anten kullanmak yeterli olacaktır.
B: Bu bölümde koridor ve duvarlar olduğundan işaret zayıflayarak geçecek veya kaybolacaktır. Tam kapsama için en az üç anten kullanmak gerekecektir.

Osilasyon – Etkileşim Algılama

Harici anteni dahili antene çok yakın takarsanız geri besleme olabilir. Örneğin mikrofonu hoparlöre yaklaştırdığınızda oluşan ses bozulması gibi. Cihazlara gömülü ana yazılım bu geri beslemeyi algılayarak kazanç değerini otomatik olarak azaltır ve geri beslemeden dolayı işaret bozulmasını önler.

Otomatik Kazanç Kontrolü

Cihaza gömülü ana yazılımı sürekli olarak ortam işaretini gözlemleyerek ideal güç seviyesini korur. Böylelikle baz istasyonu ve cihaz arasındaki güç kontrolü sürekli sağlanarak baz istasyonuna gereğinden çok fazla güç gönderilmez ve aşırı yüklenme önlenir.

İletişim Hattı Kapalı

Cihaz bekleme durumundadır, sadece arama ve/veya veri haberleşmesi olduğunda iletişimi sağlar. Bu özellik ile ortamdaki işaret güç seviyesi en uygun ortamda tutulur, enerji verimliliği yanında toplamda oluşabilecek gürültü büyük ölçüde azaltılır.

Baz İstasyonlarını Algılama

Cihaza gömülü ana yazılımı ile baz istasyonu ve cihaz arasındaki güç kontrolü sürekli olarak sağlanır.

a) Cihaz baz istasyonuna uzak mesafelerde işaret gücünü arttırır.
b) Cihaz baz istasyonuna yakın olduğunda işaret gücünü azaltır.

error: Content is protected !!