0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

STELLA DORADUS MARINE

Deniz Taşıtlarında Mobil Kapsama Alanını Sürekli Sağlama

Nasıl Çalışır?

Deniz taşıtı üzerindeki anten 360 derece (OMNI Dairesel) doğrultuda olarak GSM işaretlerini yakalar. Seyir halinde iken kapsama alanındaki farklı karasal baz istasyonlarından alınan işaretler  deniz taşıtı içinde konumlandırılmış MarineBoost  cihazına aktarılır.

Aşağıda gösterilen MarineBoost x.4 tekrarlayıcı cihazının 4 adet çıkışı olup, bu çıkışlara 4 ayrı anten bağlanabilir. Deniz taşıtının yapısına ve kamaralara bağlı olarak her bir çıkış 1 ile 3 kamaraya GSM işaretini sorunsuzca aktarabilir.

Sistem kendi kendini kontrol etmekte olup, ayrıca bir işaret dağıtım yönetimi gerektirmez.

Product_Front_TR_A

Özellikler:

• Büyük tekneler, mega yatlar, yolcu gemileri, tankerler, feribotlar, muhripler
• Hücresel Teknoloji: GSM/ 3G/ 4G
• EU Mobil Şebekeler ile tam uyumlu
• Sınırsız Kullanıcı
• Kapsama Alanı: Küçük tekneler : 1000m2, Büyük Gemi / Tankerler: 64,000m2
• Basit ve akıllı LED durum paneli
• Tekne içerisinde mobil işaretin dengeli olarak dağıtılması
• Tam şebeke-ağ koruması

Sağlıklı GSM işaretinin alınabilmesi için karadaki baz istasyonundan olabilecek en uzak mesafe 30 Km’dir. Bu mesafe iklim ve deniz koşullarına bağlı olarak değişebilir.


MarineBoost repeater ile birlikte gelen harici OMNI anten 360 derecelik doğrultuda ve 30 Km’lik bir yarıçap mesafesindeki tüm baz istasyonlarından işaret alır. Böylelikle belli bir anda hizmet alınacak operatör ve baz istasyonu sayısı arttırılmış olur.

Büyük Gemiler

Büyük gemiler için bu 4 çıkış doğrudan hat kuvvetlendirici cihazlarına bağlanabilir. Hat kuvvetlendirici cihazları üzerinde de 4 adet çıkış bulunmakta olup, gerekli kapsama alanını sağlamak için istediğiniz kadar hat kuvvetlendirici ekleyebilirsiniz. Bu sistem toplamda 600 standard kamaraya hizmet verebilen 200 anten ile test edilmiştir. Sistem otomatik olarak gücü kontrol edip, dengeler. Böylelikle işaretin gemi içinde düzgün bir şekilde dağıtılması sağlanır.

Osilasyon – Etkileşim Algılama

Harici anteni dahili antene çok yakın takarsanız geri besleme olabilir. Örneğin mikrofonu hoparlöre yaklaştırdığınızda oluşan ses bozulması gibi. Cihazlara gömülü ana yazılım bu geri beslemeyi algılayarak kazanç değerini otomatik olarak azaltır ve geri beslemeden dolayı işaret bozulmasını önler.

Otomatik Kazanç Kontrolü

Cihaza gömülü ana yazılımı sürekli olarak ortam işaretini gözlemleyerek ideal güç seviyesini korur. Böylelikle baz istasyonu ve cihaz arasındaki güç kontrolü sürekli sağlanarak baz istasyonuna gereğinden çok fazla güç gönderilmez ve aşırı yüklenme önlenir.

İletişim Hattı Kapalı

Cihaz bekleme durumundadır, sadece arama ve/veya veri haberleşmesi olduğunda iletişimi sağlar. Bu özellik ile ortamdaki işaret güç seviyesi en uygun ortamda tutulur, enerji verimliliği yanında toplamda oluşabilecek gürültü büyük ölçüde azaltılır.

Baz İstasyonlarını Algılama

Cihaza gömülü ana yazılımı ile baz istasyonu ve cihaz arasındaki güç kontrolü sürekli olarak sağlanır.

a) Cihaz baz istasyonuna uzak mesafelerde işaret gücünü arttırır.
b) Cihaz baz istasyonuna yakın olduğunda işaret gücünü azaltır.

error: Content is protected !!