0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

STELLA DORADUS HOME

Baz İstasyonuna Uzak Alanlarda Mobil Kapsama

Nasıl Çalışır?

1.

Bina dışında yer alan anten tüm şebekelerden gelen işareti alır. Gelen işaret düşük kayıplı özel anten kablosu üzerinden bina içinde kurulu StellaHome repeater cihazına aktarılır.

2.

StellaHome repeater üzerindeki çıkışlara işaret kuvvetlendirilerek, aktarılır. Bu port çıkışlarına bina içinde işaret dağıtımını yapacak anten/antenler bağlanır.

3.

Sistem kendi kendini kontrol etmekte olup, ayrıca bir işaret dağıtım yönetimi gerektirmez. Tüm cihazlar dahili anten üzerinden otomatik olarak iletişimi sağlarlar.

Özellikler:

• Evler ve küçük ofisler için mobil işareti güçlendirerek, dağıtır.
• Kapsama alanı: ~4 oda (Aşağıdaki çizimde gösterildiği gibi)
• Tüm operatörler ile uyumlu
• Ses ve Veri (GSM, 3G ve 4G )
• Basit ve akıllı görsel LED gösterge
• SIM kart gerektirmez
• Tam kurulum için gerekli tüm bileşenler
• Regülasyon ve EU standartları ile uyumlu

Stella_All_Family

Frekanslar
StellaHome repeater ürün ailesi için farklı frekans seçenekleri vardır. 900MHz veya 5 frekanslı 800/900/1800/2100 ve 2600MHz olmak üzere seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.
• Salt ses aktarımı için 1 veya 2 frekanslı modelleri kullanabilirsiniz.
• Ses ve Veri aktarımı için 3 veya 5 frekanslı modelleri kullanabilirsiniz.

Kapsama Alanı
StellaHome repeater kiti 1 anten ile birlikte gelir. Bu anten açık alanda 30x30M2’lik bir alanı kapsar.

Bununla beraber bu kapsama alanı açık alan için söz konusudur. Pratikte, tipik bir bina yerleşimi için yaklaşık 4 oda diye düşünülebilir. Kapsama alanı bina içinde yer alan duvar tipine göre değişecektir. Beton ve metal yalıtımlı duvarlar işareti engellediğinden kapsama alanı daha küçük olacaktır.

Tüm duvarlar çimentodan ve ahşap kapılar varsayımı altında:


Bina A: Bu binada sadece 1 anten kullanarak aktarımı sağlayabiliriz. İşaret kapılardan daha küçük üç odaya ulaşacaktır.
Bina B: Bu binadaki koridor odaları ayırmaktadır. 1 anten ile maksimum kapsama alanı oluşturmak için anteni gösterildiği gibi koridora kurmak gerekir. Odalardaki işaret zayıflamasına dikkat ediniz. Çimentodan dahili duvarlar işareti zayıflatacak, dolayısı ile kapsama alanı küçülecektir. Daha fazla dahili anten ile daha büyük kapsama için StellaOffice repeater düşünülebilir.

Osilasyon – Etkileşim Algılama

Harici anteni dahili antene çok yakın takarsanız geri besleme olabilir. Örneğin mikrofonu hoparlöre yaklaştırdığınızda oluşan ses bozulması gibi. Cihazlara gömülü ana yazılım bu geri beslemeyi algılayarak kazanç değerini otomatik olarak azaltır ve geri beslemeden dolayı işaret bozulmasını önler.

Otomatik Kazanç Kontrolü

Cihaza gömülü ana yazılımı sürekli olarak ortam işaretini gözlemleyerek ideal güç seviyesini korur. Böylelikle baz istasyonu ve cihaz arasındaki güç kontrolü sürekli sağlanarak baz istasyonuna gereğinden çok fazla güç gönderilmez ve aşırı yüklenme önlenir.

İletişim Hattı Kapalı

Cihaz bekleme durumundadır, sadece arama ve/veya veri haberleşmesi olduğunda iletişimi sağlar. Bu özellik ile ortamdaki işaret güç seviyesi en uygun ortamda tutulur, enerji verimliliği yanında toplamda oluşabilecek gürültü büyük ölçüde azaltılır.

Baz İstasyonlarını Algılama

Cihaza gömülü ana yazılımı ile baz istasyonu ve cihaz arasındaki güç kontrolü sürekli olarak sağlanır.

a) Cihaz baz istasyonuna uzak mesafelerde işaret gücünü arttırır.
b) Cihaz baz istasyonuna yakın olduğunda işaret gücünü azaltır.

error: Content is protected !!