0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

Sierra Wireless Airvantage

AirVantage® M2M Cloud

Airvantage™ M2M Bulut Uygulaması

 

AirVantage M2M bulut yönetimi en basit, güvenli ve ölçeklenebilen bir kurumsal sistem ve insan bağlantısı olup, kurumsal sistem içerisinde yer alan makinaların verilerini doğru ve kesintisiz olarak aktarır. Gelirler artarken servis giderleri en aza indirgenir. AirVantage M2M çözümleri ile düşük maaliyetli, kolayca kurulabilen güvenli ve ileriye dönük yatırım koruması sağlayacak geniş ölçekli sistemler oluşturulabilir.

Aşağıdaki diyagramda AirVantage M2M bulut çözümünün bağlı cihazlardan verileri toplayarak kurumsal merkeze aktarılması gösterilmektedir.

 

Kablosuz cihazlara kolayca bağlantı
■ Sorunsuz olarak Sierra Wireless modüllerine, gateway cihazlarına ve üçüncü parti cihazlara bağlantı.
■ Mobil şebeke abone yönetimi.
■ Tüm mobil şebekelerde cihazlardan buluta güvenli veri aktarımı.
■ Open AT ve ALEOS Uygulama Çalışması ile bağlı cihaz bilgilerini alabilme.

Güvenli büyük veri alt yapısı
■ Büyük veri kayıt alanı ile tüm cihaz bilgilerinin toplanıp, organize edilmesi.

■ Güvenli, hata koruma özellikli veri merkezleri sayesinde veri entegrasyonu ve iş sürekliliğinin korunması.
■ Cihaz verisini aktivite alınacak bilgiye dönüştüren veri analitiği, diğer sistemlere entegre edebilme.

Kurumsal alt yapıya hızlı entegrasyon
■ Gelişmiş API’ler ile sınırsız sayıda bağlı cihaz ve makinadan önemli bilgiler alabilme.
■ Tek kayıt alanı ile çok sayıdaki arka plan kayıt sistemlerini elimine etme, web ve mobil tabanlı uygulamalar.
■ Uygulama platformlarına güvenli erişim, güçlü cihaz ve kullanıcı yönetim uygulaması.

AirVantage M2M Bulut Çözümü Faydaları

Basit = Pazara daha hızlı giriş
M2M çözüm geliştirmelerinin hızlandırılması, tümleşik uygulama geliştirilmesi, şebeke operatörü ve uygulamalar ile kolayca entegrasyon
Ölçeklenebilir = Ölçeklemede ve çalıştırmada düşük maaliyet

M2M çözümleri için mevcut şebeke yatırımlarını kullanarak özel IT yapılandırmasına gerek kalmadan çok büyük sistemler oluşturabilme
Güvenli = M2M uygulama lideri Sierra Wireless ile olası riskleri en aza indirgeme
Milyonlarca cihazı sahada uygulamada çalışan Sierra Wireless’ın kanıtlanmış, güvenli çözümleri ile ticari risklerden kaçınma

AirVantage M2M Bulut çözümü iki bileşenden oluşur

AirVantage Yönetim Servisi:  M2M operasyonlarını basitleştiren ve ölçeklenebilir hale getiren yeni nesil cihaz yönetim uygulaması.
AirVantage Kurumsal Platformu:  En son bulut API standardlarını kullanarak cihaz verilerine kolayca erişim, M2M uygulamalarının geliştirilmesinde kolaylık

1. AirVantage™ Yönetim Servisi:
Bulut destekli yönetim yazılımı olup  uzaktan tüm AirLink® cihazlarının konfigürasyonunun yapılmasına, kurulmasına ve izlenmesine olanak sağlar. Yazılım ve firmware güncellemeleri aynı anda kablosuz bağlantılar üzerinden sorunsuzca yapılabilir. Cihaz sayısında performans ve fiziksel sınırlama olmayıp, bir adet cihazdan binlerce cihaza kadar aynı anda uygulama yapmak mümkündür.

Görev tanımlı kullanıcı arayüzü:
Bu özellik sayesinde endüstriyel, taşımacılık veya kurumsal uygulamalarınız için ALEOS™ parametreleri kolayca tanımlanabilir. Bağlantı ayarlarının en uygun hale getirilmesinin yanında AirVantage, özel güvenlik, ağ yönetimi ve yönlendirme parametrelerinin tanımlanması, konumlandırma izleme prokolleri için GPS aktif hale getrme gibi özellikleri de yönetir.
Etkileşimli cihaz izleme kontrol paneli:
Kontrol paneli ve harita desteği ile kurulu tüm AirLink gateway cihazlarının durumu, işaret gücü ve mevcut konumu izlenir. Tek tıklama ile eski firmware sürümüne sahip cihazlar en yeni firmware sürümüne yükseltilirler.Kullanıcılar gelişmiş nabız kontrol raporlama özelliği ve özel alarm tanımlamaları sayesinde cihazların devre dışı kaldığı durumlarda hemen haberdar edilirler ve daha hızlı hata giderme, düzeltme işlemlerine başlamaları sağlanır.
2. AirVantage™ Kurumsal Platformu:
Web 2.0 API desteği ile, kablosuz bağlantı veya cihaz programlaması hakkında derinlemesine bilgi gerektirmeden herhangi bir iş uygulamasının kurumsal platforma taşınması. M2M çözümleri için mevcut şebeke yatırımlarını kullanarak özel IT yapılandırmasına gerek kalmadan çok büyük sistemler oluşturabilme. Hata korumalı, küresel dağıtılmış, işletmesi üçüncü firmalar tarafından yapılan bağımsız, güvenli kayıt, veri saklama ortamlarından faydalanabilme.

error: Content is protected !!