0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

SAILTIMER ANA SAYFA 2019

SailTimer

Wind Instrument RB™

Tüm boyuttaki tekneler için, güneş paneli üzerinden besleme

Direkten aşağıya kabloya gerek olmadan Bluetooth üzerinden Android/iOS uygulamalara kablosuz veri aktarımı

Karbon-Fiber rüzgar çubuğu, akıllı algoritma, opsiyonel NMEA çevirici

Wind Instrument RB™

Daha uzun ömürlü değiştirilebilir pil, daha uzak mesafeye veri aktarımı

SailTimer anemometre cihazı direk üzerine monte edilebilen, bluetooth üzerinden kablosuz olarak akıllı telefon ve tabletlere gerçek zamanda veri aktarımını gerçekleştiren bir cihazdır.
Aynı anda kuyruk üzerinde rüzgar pineli olarak da görsel hizmet veren üzerindeki güneş paneli ile sürekli güç kaynağı sağlayan anemometre cihazı, ilave güç gerektirmez.

Genel Özellikler

Kuyruk ve yön çubuğu üzerine yerleştirilmiş sayısal pusula ve jiroskop ile işaret edilen doğrultuda bilgiler hatasız olarak alınır. Otomatik olarak devreye giren cihaz deniz taşıtlarına kurulduğunda bir ön ayar gerektirmez, dönen direkler üzerinde bile çalışabilir. Cihazın yeni kuyruk mekanizması bir önceki modele göre daha üstün özelliklere sahip olup, püskürtme-kaplama tekniği ile üretilmiş bir muhafaza içine alınmıştır. Yeni dizayn sayesinde en uzun direkler üzerindeki kurulumlarda bile tam Bluetooth iletişim görüş hattı olmadan 30.5m’lik, iletişim görüş hattı olduğunda ise 85m’lik mesafelerde bilgi aktarılmıştır. Bulunan ortam ve tekne özelliklerine göre bu mesafeler farklılık gösterebilir.
Pek çok anemometre cihazında kuyruk dengesini sağlamak için çelikten daha ağır olması nedeni ile pirinçten bir burun ağırlığı kullanılır. Ama en hafif rüzgarda bile dönecek bir rüzgal pineli için neden pirinçten bir ağırlık kullanılsın? Yeni Wind Instrument RB ile bu gereksinime pratik, kullanışlı bir çözüm getirmiştir. Cihaz pili kuyruk üzerinden alınarak burun ağırlık dengesi olarak burun pinel kolunun ucuna taşınmıştır. Ağırlığın daha da azaltılması için pinel ile burun arasında karbon-fiber çubuk kullanılmıştır.


Aşağıdaki fotoğraftan da görüleceği gibi şarj edilebilir lithium-iron-phosphate (LFP) pili değiştirmek için burun üzerindeki kapağı açıp, pili yuvasından çıkarmak yeterli olacaktır. Opsiyonel olarak kullanılacak şarj cihazı ile de güneş panelinin devrede olmadığı (geceleri) pil doğrudan şarj edilebilir.

Diğer klasik kapaklı, pervaneli ve ses ötesi teknoloji özelliklerine sahip anemometre cihazları daima yukarı doğru konumda kalacak/çalışacak şekilde dizayn edildiklerinden, tekne sağa ya da sola doğru salınım yaptığında (özellikle yelkenli tekneler, dalgalı denizler) doğruluk payını kaybederler. Yelkenli tekneler için özel geliştirilmiş tek anemometre cihazı olan SailTimer Wind Instrument ise bu koşullarda bile doğru değerleri yakalayacaktır.

SailTimer cihazından kablosuz olarak alınan rüzgar verisini otomatik-pilot ve/veya seyir haritasına aktarmak isterseniz NMEA konnektörü ile güvenli bağlantı sağlayacak Air Link™ çeviricisini kullanabilirsiniz. Wind Instrument RB pek çok iOS ve Android tabanlı denizcilik uygulaması ile çalışır. Geliştirilen bu uygulamalara sorunsuz entegre edilebildiği gibi, yeni çıkacak uygulamalar ile sorunsuzca kullanılabilir.

En Uygun Rüzgar Yolu: Ücretsiz SailTimer™ uygulaması (iOS/Android) mobil uygulamaların tekne navigasyon sistemlerine getirdiği üstün özelliklere bir örnek olarak gösterilebilir. SailTimer, diğer bütün GPS harita sistemleri ve uygulamaları da dahil olmak üzere en uygun rüzgar açısını tanımlamak için rüzgara bağlı yol değişikliklerini kullanan tek cihazdır. GPS harita sistemleri tahmini varış zamanı hesaplarını yaparken rüzgara bağlı yol değişikliklerini hesaba katmaz, doğru bir hat üzerinde yol aldığınızı varsayar. SailTimer uygulaması ayrıca teknenin kutup değerlerini (Tüm hızlarda ve doğrultularda tekne hızını) öğrenebilir. Standart rüzgar ölçme cihazının ölçtüğü değerlere bağlı olarak, rüzgarı yakaladığınızda en uygun rüzgar açısını tahmin etmeniz gerekecektir.

SailTimer, tekne performans değerlerini ve rüzgara bağlı yol değişikliklerinin mesafelerini kullanarak en uygun rüzgar yolunu çeşitli haritalar veya denizcilik vektör haritaları üzerinde bir katman olarak çabuk ve basit bir şekilde gösterir.

GPS harita görüntüleme sistemleri ve çok fonksiyonlu ekran sistemleri yıllardır pazarda bulunmasına rağmen, yelkenli tekneler için rüzgara bağlı yol değişikliklerinin mesafelerini kullanan bir sistem bulunmadığından SailTimer ürünü geliştirilmiştir. Yelkenli tekneler için rüzgara bağlı en uygun yol bilgisi ücretsiz uygulamada aşağıdaki gibi gösterilmekte olup, Wind Instrument en uygun rüzgar yolunu rüzgar değiştikçe otomatik olarak hesaplayacak şekilde üretilmiştir.

Sesli Navigasyon™: Android ve iOS uygulaması Audio Navigation™, sesli navigasyon özelliğine sahiptir. Böylelikle telefonunuzu, tabletinizi kuru ve güvenli kamerada muhafaza edebilir, rüzgar hızı, rüzgar açısı veya tekne hızı değişikliklerini kolayca ses uyarısı ile işitebilirsiniz. Ekrana bakmaya gerek kalmadan, Google Assistant, Siri ve Alexa ile olduğu şekilde bilgilendirilirsiniz. Uygulama Bluetooth hoparlör ve kulaklıkları desteklediğinden telefon veya tablet güç tüketimini azaltır, ekranı güç koruma konumuna alarak uzun süreli kullanım sağlar.

error: Content is protected !!