0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

M2M – IoT TAŞIMACILIK

M2M – IoT TAŞIMACILIK

May 20, 2014

TAŞIMACILIK
■ Gerçek zaman harita tabanlı araç izleme ile, sürücü davranışı, yakıt tüketimi, hız ve araç güvenlik parametreleri gibi bilgileri sürekli toplayıp, merkezi olarak değerlendirerek gerekli düzeltici, önleyici adımları atma. Araç konumlarına bağlı olarak yük taşımacılığında, araç kiralamada lojistik olarak düzenlemeler yaparak maliyetleri düşürme, verimliliği arttırma.

■ Soğuk zincir lojistik uygulamaları, belli bir sıcaklık değerinin korunduğu kesintisiz depolama ve dağıtım uygulamalarını içerir. Gıda ürünleri (dondurulmuş ve taze), kimyasal ürünler, ilaçlar gibi raf ömrünün sağlanması gereken ürünlerin, taşınması ve depolanması sürecinde sürekli sıcaklık kontrolü ile yasal (sağlık kuralları) ve ticari gereksinimlerin sağlanması.
■ 3G/4G çözümleri ile tren, otobüs, vapur gibi toplu taşıma araçlarından gerçek zaman araç bilgilerinin alınması, algılayıcı, kontrol cihazları, kamera ve analitik uygulamaları yardımıyla yolcu güvenliği ile aktarım merkezleri ve istasyon güvenliğinin sağlanması. Olası yoğun saatlerde görsel olarak yığılmaları tespit ederek, ilave sefer ekleme.
■ Gerçek zaman yol durumu ile araç trafiğinin izlenmesi, sürücüler ile grafiksel olarak paylaşarak trafiğe yardımcı olma, trafik ışıklarının, kavşakların çift yönlü iletişim ile yönetilmesi. Acil durumlarda uzaktan anında müdahale edebilme, kaza anında veya gerektiğinde trafiğin yönünün değiştirmesi için yol üstündeki sürücü bilgilendirme ekranlarına ilgili bilgileri aktarma.

SierraLogoTM_carousel

cradlepoint_slider_new_white

option 130x54

error: Content is protected !!