0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

PANORAMA WMM8G-7-38-5SP

Duvar | Direk Montajı MIMO Anten

GSM/3G/4G/LTE/5G 6-9dBi

Çalışma Frekansları:

698-960, 1710-3800 MHz Bandları

Anten Tipi:

2x2 MIMO

Anten Montaj Bilgileri

Kutu İçeriği

1 x Anten
(5m veya 10m kablolu model)
1 x Düz zemin montaj plaketi
2 x Duvar montaj plaketi

1 x U-kelepçe
1 x U-Kelepçe plaketi
4 x Civata

4 x Düz rondela
4 x Yaylı rondela
2 x Somun

Anten Montaj Seçenekleri

Masa üstü/düz zemin kurulum

Masa üstü /düz zemin montaj plaketini yukarıdaki gibi konumlandırdıktan sonra antenin alt kısmında yer alan çentikleri plaket üzerinde ilgili konuma hizalayıp, anteni yavaşça aşağı doğru bastırınız. Klik sesi ile anten ve plaket birbirlerine geçecektir.

Direk Montajı

Çizimdeki yönergeleri takip ediniz.

Duvar Montajı

Çizimdeki yönergeleri takip ediniz.

Anten Dış Ortam Fiziksel Montaj Sırasında Dikkat Ediniz:

• Anteni mümkün olan en yüksek noktaya yerleştirin ve antenin etrafında antenin işaretleri almasını engelleyecek fiziksel nesnelerin bulunmadığından emin olun.
• İletişim parazitlerini önlemek için antenin diğer antenlerden ve metal nesnelerden en az 0,5m uzağa yerleştirildiğinden emin olun.
• Yayılan duman ve kurum antenin ulaştığı sinyal seviyesini engelleyebileceğinden anteni bir baca yakınına kurmaktan kaçının.
• Anteni ısı kaynaklarından ve yanıcı gazlardan uzağa yerleştirin.

Anten kablosu üzerinden yoğunlaşan buhar ve/veya suyun anten kablosu üzerinden modem cihazına gitmesini önlemek için montaj sırasında ilgili kablo dönüşümlerini sağlayınız.

• Anten direğe monte edilmişse, kabloları direğin etrafına sarmaktan kaçının. Kablo bağları gibi ekstra ekipmanlar kullanmaktan kaçınmak için anten kablolarını direğin içine doğru yönlendirin.
• Gereken minimum kablo uzunluğunu kullanın. Minimum kablo kaybını sağlamak için gerekenden daha fazla uzun, ek kablo kullanmayın.
• Kablo konnektörlerini asla çekmeyin; kablonun gergin olmadığından emin olarak yalnızca kablodan çekin.
• İzin verilen kablo bükülme yarıçapı 30 mm’dir.
• Bir delikten geçirmeden önce konnektörleri yalıtım bandıyla kapatın.

 

Anten - Baz İstasyonu Konum Ayarı:

Baz istasyonu konumunu saptamak için en doğru yöntem, spektrum test cihazı ile ilgili anten kurulum yerinde testler yapmaktır. Pratikte bu yöntem her zaman erişilebilir bir yöntem olmadığı için, Adroid tabanlı telefonlarda Network Cell Info ücretsiz uygulamasını (Google) kullanabilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanma olanağınız yok ise, en basit yöntem:
1. Antenin tahmini olarak baz istasyonunu görecek şekilde montajını yaptıktan sonra, modem arayüzünde modem parametrelerinin olduğu bölümü açıp modem işaret değerlerine bakınız.
2. Bu arada anten hizalamasını optimize etmek ve en iyi sinyal gücü değerini almak için anteni kademeli olarak yaklaşık 15 ° ‘lik artışlarla sola ve sağa çeviriniz. (Basit çanak veya televizyon anten ayarı gibi). Aynı anda https://www.speedtest.net/ adresinden hız testi yapabilir, modem arayüzünden bağlantı değerlerini gözlemleyerek bulduğunuz konumun verimli olup olmadığını saptayabilirsiniz.

Not: Anteni döndürürken, yanlış okumalar verebileceğinden anteni belli süreler ile yeni konumunda bekletip, emin olana kadar yeni konumunda farklı testler yapın.

error: Content is protected !!