0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

OPERATÖR KİLİDİ

Operatör Kilidi Nedir ?

Dünyadaki her operatörü tanımlayan bir kod  (MCC MNC) bulunmaktadır. Operatörlerin sattıkları ürünlerin  sadece kendi SIM kartları ile çalışması,  başka operatörlerin kartları ile çalışmaması için kart donanımında “bir takım işlemler yapması”  operatör kilidi olarak tanımlanmaktadır.

BağLAN Ltd. Şti.‘nin satmış olduğu hiçbir GSM ürününde operatör kilidi yoktur. Ürünler veri hattı açık olan yerli ve yabancı tüm SIM kartları ile (desteklenen frekans bandlarında) sorunsuz çalışırlar.

kilit

1

SORU:   Operatör kilidi olan bir 3G/4G cihazı aldım. Belli bir süre kullandıktan sonra başka bir operatöre geçip, yeni operatörün SIM kartını takarak mevcut 3G/4G cihazını kullanabilir miyim ?

YANIT:   Kullanamazsınız. 3G/4G cihazınız  operatörün koduna bağlı olarak tanımlandığı / programlandığı için farklı bir operatörü desteklemeyecektir.

2

SORU:   Operatör kilidi kaldırılamaz mı ?

YANIT:   Operatör kilidi uygulamaları  genelde çift yönlü işlemlerdir. Uygun kodun 3G/4G cihazına uygulanması ile cihaz üzerindeki operatör kilidi devre dışı bırakılabilir. Uygulama için operatör yetkilidir.

3

SORU:   Operatör kilidi olmayan bir 3G/4G cihazı aldım. Belli bir süre kullandıktan sonra başka bir operatöre geçip, yeni operatörün SIM kartını takarak 3G/4G cihazını kullanabilir miyim ?

YANIT:   Operatör kilidi olmayan bir 3G/4G cihazına sahipseniz, istediğiniz anda istediğiniz operatörün SIM kartını takarak 4G/3G/EDGE/GPRS (*), hizmetlerine erişebilirsiniz. Eğer sık sık yurtdışına çıkıyorsanız, fiyat avantajını ve servis kapsama alanını değerlendirerek gittiğiniz ülkedeki operatörün SIM (*) kartını da kullanabilirsiniz.

(*) 4G/3G/EDGE/GPRS servisinin operatör tarafından verildiği ve SIM kartının bu servise açık olduğu varsayımı altında, bir kereye mahsus  bağlantı tanımlarını yapmanız gerekebilir.

error: Content is protected !!