0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

LORAWAN-TARIM

Nesnelerin interneti IoT

Nesnelerin İnterneti - LoRaWAN Çözümleri

Nesnelerin İnterneti, süreçleri ve işlemleri otomatikleştirmek ve daha iyi karar almayı desteklemek için milyonlarca cihazın bağlanmasına, ölçülmesine ve izlenmesine olanak sağlar. Nesnelerin İnterneti’nin geniş kabul görmesi-yükselmesi, Düşük Güçlü, Geniş Alan Ağları (LPWAN) tarafından desteklenir ve bilgilerin düşük maliyetle aktarılması gerçekleştirilir. IoT pazarında farklı uygulamalar için birçok teknoloji ve iletişim protokolü “birlikte” vardır. Endüstriyel IoT, düşük maliyetli, uzun menzilli ve güç tasarruflu sensörler ve aktüatörler gerektirir, LoRaWAN ™, pil ömrü, kapasitesi, aralığı ve maliyeti için LPWAN’ı optimize ederek öne çıkar.

LoRaWAN ™ protokolü, çok düşük güç tüketimi ile uzun menzilli (15km’ye kadar) çift yönlü iletişim sunan ve aynı pille on yıla kadar çalışmayı sağlayan küresel bir standarttır. LoRaWAN ™, uygun maliyetli ağ dağıtımları için lisanssız ISM (Endüstriyel, Bilimsel, Tıbbi) radyo bantlarını kullanmaktadır.

LoRa®’nın avantajı uzun mesafeli olmasıdır. Tek bir ağ geçidi veya baz istasyonu şehirleri veya yüzlerce kilometrekareyi kapsayabilir. Mesafe, belirli bir konumdaki ortama veya engellere bağlıdır, ancak LoRa® – ve MAC katmanı LoRaWAN ™ – diğer tüm standart iletişim teknolojilerinden daha yüksek bir bağlantı bütçesi (özelliğine) sahiptir. Genellikle desibel (dB) cinsinden verilen bağlantı bütçesi, belirli bir ortamdaki aralığı belirlemede birincil faktördür.

AMIT LoRaWAN Ürünleri

Düşük güçlü geniş alan ağları (Low-Power Wide-Area Networking / LPWAN) nesnelerin interneti IoT uygulamaları için çok geniş olanaklar sağlamaktadırlar. Mevcut tüm LPWAN teknolojilerinin ortak noktası düşük maliyeti, düşük güç tüketimini ve dar band genişliğini temel alarak çözümler üretmek olarak tanımlanabilir. Günümüzde birçok LPWAN teknolojisi uygulama alanı bulmakla birlikte, ticari ve uygulama pazarları açısından Private LoRa ve 4G/NBIoT ortaklaşa uygulamaları öne çıkmaktadır.

AMIT LoRa GW-AP-Node çözümleri ile kenar sensörlerden Private LoRa  teknolojisi ile toplanan veriler 4G/NBIoT gateway cihazları üzerinden buluta aktarılarak, izleme, kontrol ve yönetme işlemleri yapılabilmektedir.

AMIT-LoRa-IOG851
error: Content is protected !!