0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

GNSS KESİN ZAMAN ÇÖZÜMLERİ

PTP - NTP Zaman Sunucuları

İletişim sistemleri, veri merkezleri, finansal ağlar, kamu hizmetleri, fabrika otomasyonu, güvenlik ve diğer altyapı, senkronizasyon ve operasyonel verimlilik için kesin zamanlamaya dayanır.

Sürekli ve Kesin Eş Zamanlı Çalışma

İletişim sistemleri, veri merkezleri, finansal ağlar, kamu hizmetleri, fabrika otomasyonu, güvenlik ve diğer altyapı, senkronizasyon ve operasyonel verimlilik kesin zamanlamaya dayanır.

Kapsamlı Zaman ve Frekans ürünleri portföyümüz, GNSS zamanlama alıcıları ve antenlerinden PTP Grandmaster saatlerine kadar uzanmaktadır.

Teknik özellikler ve kullanım amaçlarına bağlı olarak GNSS ürün çözümlerimiz iki farklı ana marka tarafından sağlanmaktadır.

logo.atsl.big

PTP-NTP Kesin Zaman Uygulamalarında Profesyonel Çözümler

Endüstri Uzmanlığı

Protempis teknolojisi, 40 yılı aşkın bir süredir GNSS ilerlemelerinin ön saflarında yer almaktadır. Diğer tüm şirketlerden daha fazla GNSS ile ilgili patente, ürüne ve çalışana sahibiz. Ürünlerimizi daha yüksek hassasiyetli saatler oluşturmak için optimize etmek ve kapsamlı araştırma ve geliştirme yoluyla müşterilerimize sorunsuz bir müşteri deneyimi sağladığımızdan emin olmak için sürekli çalışıyoruz.

Performans ve Fiyat

Fiyat önemli, performans ise kritiktir. Protempis zamanlama ürünleri, sürekli olarak sektördeki en iyi “gerçek fiyat/gerçek performans” oranını sunar. FreqOut™ (Frekans Çıkışı) mimarimiz, daha ucuz rubidyum saatler için atomik saat performansı üretir. Zamanlama ürünlerimiz eksiksiz bir özellikler paketiyle gelir; bu, müşterilerimizin bir kerelik bir maliyet ödemesi ve yeni özellikler eklemek için herhangi bir ek/gizli maliyet ödemek zorunda olmaması anlamına gelir.

Kanıtlanmış Güvenilirlik

On binlerce Protempis GPS/GNSS özellikli saat, 1.000.000 çalışma saatinin çok üzerinde arızalar arası ortalama süre (MTBF) ile olağanüstü bir doğruluk ve güvenilirlik kaydı oluşturmuştur. Bu zaman süresine karşı dayanıklı olmayan ürünlerle neden itibarınızı riske atacaksınız?

Müşteri Odaklı

Protempis’te müşteri güveni ve memnuniyeti her şeyden önce gelir. Müşterilerimizle ilişkimiz satış ile başlar ve uzun vadeli ürün/destek memnuniyetine dayanır. Günlük operasyonlarınızda kesinti sürelerini en aza indirmenin önemini anlıyoruz. Teknik destek ekibimiz günün her saati çalışır ve tüm sorularınızı yanıtlamak ve ihtiyaç duyduğunuz her an size yardımcı olmak için hazırdır.

Protempis PTP-NTP Kesin Zaman Ürünleri

Network Saatleri
Doğru ve güvenilir zamanlama, elektrik şebekesinin yanı sıra Telekom, Finans, Yayın, Nesnelerin İnterneti ve Endüstriyel otomasyon dahil olmak üzere endüstrinin diğer ilgili sektörlerinde istikrar ve güvenliği korumak için temel bir faktördür.

Zamanlama o kadar önemlidir ki, küçük dalgalanmalar elektrik kesintisine, telefon görüşmelerinin kesilmesine, havaalanlarında kaosa neden olabilir veya borsada milyonluk kayıplarına neden olabilir.

Son teknoloji Hassas Zaman Protokolü (PTP)’dir; “doğru ve sağlam zamanlama” gerektiren çoğu endüstrinin gerektirdiği seviyeyi sağlar.

Net.Time Ω

Net.Time Ω, giriş/çıkış zamanlaması olarak SyncE, IRIG-B, 1PPS, ToD, SyncE, E1/T1, MHz’i destekleyen Telekom ve Güç profilleri Rubidyum osilatörüne sahip bir PTP Ana (Master) saatidir. Net.Time, zamanlamanın sağlanmasının yanında eski ve yeni zaman standartlarının entegrasyonunu da basitleştirir. ===> Detaylı bilgi

Net.Time φ

Net.Time φ, 512 PTP tek noktaya yayın istemcisini, 22 çıkışı ve 9 zaman referansını yönetebilen 2 x Gb/s bağlantı noktasıyla donatılmış bir saattir. Rubidyum / OCXO isteğe bağlıdır ve PRP, PTP, NTP, ToD, n x PPS, IRIG-B, DCF77, MHz, T1, E1’i destekler.  ===> Detaylı bilgi

Net.Time Ꚍ

Net.Time Ꚍ, birden çok giriş/çıkış seçeneği (GNSS, PTP, NTP SyncE, ToD, PPS, T1/E1, MHz) sağlayan, Ana (Master), Bağımlı (Slave) ve Sınır (Boundary) saati olarak yapılandırılabilen, 1 Gbit/s arabirimini destekleyen bir Grandmaster Saattir ve birçok kombinasyonun zamanlama protokollerinin kolayca çevirisine izin verir. ===> Detaylı bilgi

Telekom Altyapısı, 5G ve ötesini olası kılmak.

Telekom altyapısı, son kullanıcıların deneyimini geliştirmek için 5G aktarımını ve talep üzerine bant genişliğini karşılamak için önemli değişikliklerden geçiyor. Endüstri, TDM ve SONET/SDH tabanlı taşıma sistemlerinden Ethernet tabanlı paket anahtarlama altyapısına kadar uzun bir yol kat etti. 5G telekom altyapısının temel zorunluluklarından biri, ağ genelinde frekans, faz ve zaman hizalamalarındaki ilerlemeleri desteklemektir. 5G teknolojileri, optimum ağ performansı için katı zaman hatası bütçeleri gerektirir. GNSS alıcıları ve PTP Grandmasters dahil olmak üzere Protempis’in ürün portföyü, Telekom endüstrisi için doğru zaman ve frekans iletimi için destek sunar.

GNSS uydu atomik saat referansına dayanan Protempis GNSS zamanlama alıcıları, 1.16 x 10e-12(24 saat) ve +/- 15ns UTC( 1-sigma) doğruluğunda zaman bilgisi sağlar. Protempis’in PTP Grandmaster’ı, PRTC B sınıfı seviyesindeki GNSS uydularından 1PPS/10MHz’i mükemmel tutma performansıyla (12 saatte tipik +/- 1,5 us) aktarır; böylece zaman ve faz referansını Ethernet ağınız aracılığıyla Telekom ekipmanlarına kolayca iletebilirsiniz.

Protempis GNSS alıcıları ve PTP Grandmaster’ları, 5G ağ servisleriniz için yüksek doğrulukta zaman ve frekans için ideal çözümlerdir.
Sayfa Başı

Uydu İletişim Sistemleri

Uydu İletişim sistemi genellikle yerleşik iletişim sistemlerinden ve yer istasyonundan, SATCOM (Uydu İletişimi) geniş bant cihazlarına hassas senkronizasyon gerektirir. Günümüzde uydu iletişimi, birçok karasal ağ, ulaşım sistemi, hava yolu, denizcilik hizmetleri ve kırsal geniş bant internet için anahtar iletişim sistemidir. Artan sayıda LEO (Düşük Dünya Yörüngesi) uydu konuşlandırmasıyla, SATCOM operatörleri artık dünyanın her yerine daha yüksek bant genişliği ve daha iyi iletişim çözümleri sunabilmektedirler. Bununla birlikte, bu iletişim cihazları büyük ölçüde hassas senkronizasyona dayanmaktadır.

Protempis, senkronizasyon çözümlerini iletişim cihazları ile birlikte kullanmak üzere birçok SATCOM operatörüyle ortaklık kurmuştur. Böylece akıllı şehir, deniz geniş bant hizmetleri, havayolları iletişim sistemleri, kırsal geniş bant ve daha fazlası gibi birçok uygulama gerçekleştirilmiştir.

Ürün portföyümüz gömülü çözümler ve bağımsız saat kaynağımız SATCOM altyapısı ve cihazları için idealdir.
Sayfa Başı

Akıllı Enerji Dağıtımı – Güç Trafo Merkezi Alt Yapısı

Güç endüstrisinin sayısallaşması güç kontrol sistemlerinin otomasyonu ve senkronizasyonu için kapsamlı bir önlem gerektirir. Güç şebekelerinin bu şekilde sayısallaşması, temel olarak, güç aktarım sistemi yolu üzerindeki trafo merkezlerinin, sistemin etkinliğini ve üretkenliğini arttıran kontrol işlevlerini otomatikleştirmek için modern güç kontrol sistemini içermesi gerektiği anlamına gelir. Trafo merkezi otomasyon sistemi, arızaları önlemek için tekrarlayan düzeltici eylemleri de etkinleştirmelidir.

Trafo merkezi otomasyonu görev açısından kritik bir görevdir ve elektrik enerjisi kuruluşlarının, sorunsuz güç aktarımını sağlamak ve güç kaynağı bütünlüğünü korumak için bir trafo merkezindeki büyük ölçekli dağıtılmış elektrik şebekesi anahtarları arasında senkronize olması gerekir. Bu görevler aynı zamanda trafo merkezi cihazlarının sistem kontrolü ve veri toplama için doğru saatlere sahip olmasını sağlamayı da içerir.

Protempis zamanlama çözümleri, PMU’ya (Fazör Ölçüm Birimi) gömülebilen modüller, birleştirme istasyonu ve acil durumlarda bekletme ile birlikte kesin zaman ve frekans sağlayan cihazlar dahil olmak üzere, güç trafo merkezlerinde sayısal dönüşümün ihtiyaçlarını karşılayan çeşitli ürünler sunar.

Sayfa Başı

Veri Merkezi Altyapısı

Zaman senkronizasyonu, veri merkezlerindeki çeşitli uygulamaların fiilen etkinleştiricisidir. Ağlar genelinde doğru saatler ve zaman senkronizasyonu, farklı düğümlerin tutarlılık, olay sıralaması, nedensellik ve görevlerin ve kaynakların programlanması gibi çeşitli temel işlevleri etkili bir şekilde gerçekleştirmesine olanak tanır. Her düğümün İşletim Sisteminde (OS) doğal olarak bulunan yaygın olarak dağıtılan Ağ Zaman Protokolü (NTP) nedeniyle, zamanın bu ağ düzeyinde yayılmasını bir UTC (Evrensel Zaman Koordineli veya Koordineli Evrensel Zaman) referans saatine bağlayan meraklılar hariç, operatörler düğümlerin zaman açısından nasıl senkronize edildiği konusunda daha az endişe duyarlar.

Ağ ve uygulamalar gelişip, değiştikçe mikrosaniye veya daha kısa sürede giderek daha hassas senkronizasyon talebi modern veri merkezleri için ortak bir kriter haline gelmekte. Protempis’te veri merkezi operatörlerinin hassas senkronizasyon altyapısını kolayca tasarlayıp uygulamasını sağlamak için bir ürün portföyü sunuyoruz. Birçok veri merkezinde senkronizasyon ihtiyaçlarını karşılamak için Protempis’in NTP ve PTP sunucuları kullanılmaktadır. Ek olarak, artık veri merkezi genelinde en uygun güvenlikli senkronizasyonu sağlamak için sunucuya gömülebilen veya ağ adaptörleri ile kullanılabilen güvenli senkronizasyon çözümleri sunuyoruz.

Sayfa Başı

Bir milisaniye milyonlara mal olabilir. Finansal Altyapı

Modern finans endüstrisinde, banka ticari işlemlerinin gerçekleşme zamanı, finansal işlemlerin doğru zamanı, e-posta bilgileri, dosya oluşturma ve erişim süresi, veritabanı işlem süresi ve hesap şifresi tanıma gibi işler, bilgisayar ve bilgisayar ağ hizmetlerinden ayrılamaz. Bunların tümü, aygıtlar ve bilgisayar ağları arasındaki zaman senkronizasyonunu içerir. Ayrıca, finansal uygulamalarda yüksek doğrulukta senkronizasyon, yasal yükümlülükleri yerine getirebilmek için önemli bir başarı faktörü ve zorunlu bir gerekliliktir.

Mali piyasaları düzenlemek için Avrupa Birliği (AB) tarafından tesis edilen “MIFID II” adlı bir yasal çerçeve, kayıtların ve işlemlerin zaman damgası etrafında katı bir yönetişim ve politikalar gerektirir. Buna bağlı olarak MIFID II, finansal işlemleri içeren tüm ağ öğelerinin ve bilgisayarların zaman damgası yükümlülüklerini zorunlu kılar.
Bu, bir finansal ağdaki ağ ve bilgisayar sistemlerinin, finansal işlem sürecinde yer alan tüm dahili sistemlerdeki etkinliği ölçmek için, “saatleri kalibre etmesi” gerektiği anlamına gelir. Gerekli zaman damgası ayrıntı düzeyi, yüksek frekanslı ticaret (HFT) olmayan firmalar için bir milisaniye maksimum UTC sapması ve UTC’den bir µs zaman damgası ayrıntı düzeyi ve 100 µs’lik maksimum sapma ile 1 ms’dir.

Protempis’in uygun maliyetli ürün portföyü, finansal hizmetler endüstrisindeki müşterilerin ağ genelinde gerekli zaman doğruluğunu elde etmelerini sağlayan PTP grandmaster, sınır saatleri ve NTP zaman sunucuları gibi bir dizi çözümü içerir.

Sayfa Başı

Endüstriyel Otomasyon ve Altyapı. Robotlar ancak verileri kadar akıllıdırlar.

Üretim sistemlerindeki eğilimler artan otomasyon ve entegrasyonu içermektedir. Daha fazla üretim sistemi bileşeni “akıllı” hale gelmekte ve genel süreci uygulamak için diğer bileşenlerle koordine edilmesi gerekmektedir. Daha sıkı entegrasyon ve verimlilik için bu sistemlerin zamanlama gereksinimleri geçmiştekinden daha fazladır.

Üretim sistemleri ayrıca kalite, tedarik zinciri, müşteri gereksinimleri ve yasal zorunluluklar için daha geniş gereksinimler ile entegre edilmelidir. Zaman damgası artık birçok endüstride yaygındır ve saniyenin onda biri ayrıntı istenen üretim düzeyi için yeterli olsa da, bu kesin ve üretim sürecinin dışındaki diğer zaman sistemleriyle ilintili olmalıdır. Bunu pratik olarak endüstri genelinde yapmanın tek yolu, GNSS tabanlı uydu zamanlaması kullanmaktır.

Üretim Test ve Kalibrasyon

Dahili kalibrasyon laboratuvarları bulunduran veya üretimde frekans ve zamanı ölçen endüstriler, GPS tabanlı zamanlama alıcılarını kullanarak maliyeti azaltırken verimliliği artırabilirler. Ulusal standartlara göre izlenebilirlik korunurken kalibrasyon döngüleri ortadan kaldırılabilir. Thunderbolt Laboratuvar Kiti, aktif GPS anteni, kablolar, güç kaynağı ve konnektörler dahil olmak üzere, gereken her şeyi tek bir pakette sunarak bu amaç için özel olarak tasarlanmıştır.

Zaman Mühürlü Protempis Zamanlama Ürünleri

Zaman mühürü veya “harici olay yakalama”, Protempis GPS zamanlama alıcısına bir kesinti vermek için harici bir olay ile kullanılan bir özelliktir. Protempis alıcısı, olayın UTC veya GPS saatinde ne zaman gerçekleştiğini tanımlayan özel bir zaman damgası çıkaracaktır. Harici olayı oluşturmak için herhangi bir kontrol noktası veya kontak kapatma kullanılabilir. Protempis bu özelliği Acutime 360 GNSS zamanlama alıcısı ve anteninde destekler.
Sayfa Başı

Araştırma Laboratuvarları ve Üniversiteler

Araştırma tesisleri ve laboratuvarlar genellikle kesin zaman ve yüksek doğrulukta frekans kaynağı gerektirir. Protempis, çok çeşitli uygulamaları karşılamak için bir dizi özel GPS tabanlı zamanlama alıcısı sağlar. TSIP ikili veya NMEA ACSII protokolleri tarafından desteklenen bu ürünler, bir dizi yapılandırmada saniyede darbe (PPS) ve 10 MHz referans çıkışları sağlar.

Thunderbolt® E GPS özellikli osilatörü, sistemlerin uygun maliyetli bir şekilde yüksek doğruluk elde etmesini sağlar. GPS alıcısı ve osilatörün bu kombinasyonu, doğası gereği “zamanında”dır. PPS veya 10 MHz referansınız, GPS sisteminin atomik zaman saatlerine ve ardından UTC’ye kilitlenir.
Sayfa Başı

Sağlık Altyapısı. Her teşhis için sürekli veri akışı gerekir.

Ambulanstan hastaneye hasta teslimi, ameliyathanede atılan adımların kaydı, ilaç üretimi ve tedarik zincirinin kaydı: doğru ve izlenebilir zamanın bir gereklilik veya varlık olduğu tıp ve sağlık hizmetlerinin tüm alanları. Bazı tıbbi cihazlarda zayıf zaman senkronizasyonu tehlikeli olabilir. Pennsylvania Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada, incelenen 1700 tıbbi cihaz arasında ortalama 24 dakikalık bir zaman hatası bulmuştur. Kardiyovasküler sistemler, kardiyo monitörleri ve EMR’ler gibi kritik tıbbi sistemlerde bu tür zaman hataları, hastanın durumu hakkında yanıltıcı bilgiler vererek yanlış fizyolojik durum gösterebilir. Bu nedenle, tıbbi cihazlar ve hizmet aldığı ağlar arasındaki zaman senkronizasyonu, hasta güvenliğini sağlamak ve sağlık hizmetleri güvenlik yükümlülüklerini yerine getirmek için son derece önemlidir.

Protempis’in uygun maliyetli GNSS alıcıları, antenleri ve zaman sunucuları, ağ genelinde gerekli zaman senkronizasyonu doğruluğunu elde etmeyi kolaylaştırır ve sağlık sektörünün tıbbi cihazlar arasındaki zaman hatalarını önler. Tıbbi sistemler genelinde etkili saat kalibrasyonlarına gerek kalmaz.

Sayfa Başı

Havacılık ve Kamu Altyapısı

Protempis’in GNSS zamanlama alıcıları, havacılık ve devlet operasyonlarında çok çeşitli sivil uygulamalar için çözümler sunar. Bir GNSS uydu atomik saat referansına dayanan Protempis GNSS zamanlama alıcıları, çeşitli kombinasyonlarda hassas saniyede darbe (PPS) ve 10 MHz referans frekansları sağlar. Bileşen modüllerinden eksiksiz ürünlere kadar, ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli zamanlama alıcıları bulunmaktadır.
Sayfa Başı

Sayısal Yayın Altyapısı

Sayısal iletişim, analog sistemlere göre, sayısal sıkıştırma, radyo spektrumunun daha iyi kullanımı, gürültülü sinyal ortamlarında esas işareti sorunsuz iletmeye yardımcı olmak için sinyalde hata düzeltme dağıtma yeteneği de dahil olmak üzere bazı avantajlar sunar.

Sinyallerin bozulduğu veya tepeler, yüksek binalar tarafından engellendiği alanlarda, sayısal iletişim, sinyali bu alınması daha zor olan alanlara ulaştırmada iyileştirmeler sunar. Radyo ve televizyon yayıncıları tarafından “Tek Frekans Ağı” (SFN) veya Karasal Mobil Radyo (LMR) operatörleri tarafından “Simulcast” olarak adlandırılan bu teknik, sinyal alımını iyileştirir, daha düşük güç tekrarlayıcılara izin verir ve daha az radyo veya televizyon spektrumu kullanır.

DVB, DMB, ISDB ve DMR İçin Uydu İle Eş Zamanlı Zaman ve Frekans
SFN ve eş zamanlı yayın ağlarının anahtarı, sayısal sinyalin her bir vericiden aynı anda gönderilmesi gerektiğidir. Bu amaca ulaşmak için, her verici sitesinin izlenebilir bir kesin zamanlama kaynağı olmalıdır. Çoğu durumda bu, yalnızca GNSS uydudan türetilen zamanlama kullanılarak yapılır.

Protempis, MPEG kodlayıcılar gibi iletim ürünlerine gömülebilen modüller, acil durumlarda bekletme ile birlikte kesin zaman ve frekans sağlayan eksiksiz referans birimleri de dahil olmak üzere sayısal iletişim ihtiyaçlarını karşılayan güçlü ürünler sunar.

Karasal Mobil Radyo, DVB-T2, DMB-T/H, ISDB-T veya ETSI TS 102 361 (DMR) dahil olmak üzere ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, Proptempis’in ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir zamanlama çözümü vardır.

Sayfa Başı

error: Content is protected !!