0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

GX450

Araçlar İçin Airlink™ GX450 Akıllı Gateway Ürünleri

Sierra Wireless AirLink™ akıllı GX450 Gateway ürünleri zor koşullar altında çalışan, özellikle araçlar için geliştirilmiş,  güvenilir ve sürekli uzak bağlantı kurulması istenen endüstriyel ve kurumsal uygulamalar için ideal bir üründür.

Tümleşik ALEOS™ akıllı özelliği ve AirLink™  yönetim yazılım desteği ile AirLink™   GX450 Gateway ürünleri farklı donanım modüllerine sahiptirler.

ALEOS M2M Üstün Özelliklerinden Bazıları

■ Güvenlik – IPsec VPN, GRE Tünel
Makina protokolleri – Mod-bus, BSAP
Yönlendirme protokolleri
■ Seri arabirim kontrolü – PAD Modu
■ Şebeke bağlantı kontrolü, “watchdog”
■ Bulut desteği ile cihaz kontrolü
■ İnternet üzerinden firmware güncelleme, yeniden başlatma
■ Grafik, harita desteği

Araç Ağ Çözümleri İçin Birleştirilmiş Bağlantı

GX450 gateway ürünü, farklı uygulamalara yanıt verebilmek için dört farklı donanım modelini destekler. Temel model kablolu Ethernet, Seri ve USB cihaz bağlantı desteği ile birlikte gelir. Birden fazla Ethernet bağlantı gereksinimi olduğunda ilave iki adet Ethernet port desteğine sahip modül takılabilir. Araç içinde kablosuz bağlantı uygulaması söz konusu olduğunda Wi-Fi genişleme kartı ile GX450, 802.11 b/g/n kablosuz bağlantı desteğini de sağlar. Harici cihaz ve sensör kontrolü, yönetimi için gereken sayısal portlar için de 4 sayısal girişi/çıkış ve 4 analog giriş desteğine sahip I/O genişleme modülü kullanılabilir.

GX450 temel
1 Ethernet, 1 RS-232, 1 sayısal I/O, 1 USB, 2 GSM ve 1 GPS anten

Wi-Fi modül
802.11 b/g/n Wi-Fi erişim noktası, hücresel yük dengelemesi için eş zamanlı istemci

I/O modül
4 Sayısal I/O, 4 analog Giriş, ikinci RS-232

Ethernet modül
İlave 2 Ethernet, toplamda 3

Zor Koşullarda Çalışma Gerektiren Araç Uygulamaları

 

GX450 zor koşullarda çalışmak üzere araçlar için geliştirilmiş bir üründür. Su püskürtme ve toza karşı dayanıklı alüminyum metal kasası IP64 standardını destekler. Çalışma sırasındaki şok, vibrasyon, sıcaklık ve nem özellikleri MIL-STD-810G standardlarını karşılar. Çalışma sırasında oluşabilen araç içi zor elektrik problemleri ve geçişlerinden etiklenmeyen cihaz, uluslararası araç kullanım standardları ile de uyumludur.

Güvenli Mobil İletişim

GX450 kritik verilerin güvenli bir şekilde aktarılmasını sağlar. Eş zamanlı 5 VPN oturumu ile merkezi bilgisayarlar ile güvenli iletişim sağlanır. Kurumsal seviyede uzaktan yetkilendirme yönetimi ile kurumsal sistemlerin sahadaki cihazlara erişmesi sağlanır. Ayrıca port filtreleme ve güvenilir IP tanımları ile istenmeyen erişimler engellenir.

 Sadece İletişim Değil, Raporlama Ve Alarm Desteği

Araç filolarının yönetiminde araç ile iletişimin yanında, aracın durumunun sürekli izlenmesi ve raporların oluşturulması, olası alarmlardan anında bilgilendirilerek araç/yolcu güvenliğinin sağlanması, verimliliğin sağlanması büyük önem taşımaktadır.

AirLink tümleşik aktivite motoru ile isteğe bağlı aktivite tetiklemeleri, raporlamalar ve alarmlar oluşturabilirsiniz.

Yönetilebilirlik: Araç Filosunu Uzaktan İzleme, Kontrol Etme

Araç mobil gateway cihazlarını yönetmek daima gerekli ve zorlayıcı bir işlem olmuştur. Çok sayıdaki cihazın konfigürasyonunu kontrol etmek, yazılım güncellemelerini yapmak, olası problemlere karşı uzaktan testler yapmak. AirVantage® Management Service (AVMS), endüstrinin lider cihaz yönetim çözümüdür. Yüksek seviyede gelişmiş kablosuz bağlantı desteği ile cihaz kayıdı, konfigürasyon ve yazılım güncellemeleri büyük kolaylıkla yapılır. Cihaz genel kontrol tahtası ile tüm cihazları aynı anda görebilir, isteğe bağlı raporlar alabilir ve kritik aktiviteleri gözlemleyerek olası cihaz hatalarının önüne geçebilirsiniz.

Airvantage™ M2M Bulut Uygulaması

AirVantage M2M bulut yönetimi en basit, güvenli ve ölçeklenebilen bir kurumsal sistem ve insan bağlantısı olup, kurumsal sistem içerisinde yer alan makinaların verilerini doğru ve kesintisiz olarak aktarır. Gelirler artarken servis giderleri en aza indirgenir. AirVantage M2M çözümleri ile düşük maaliyetli, kolayca kurulabilen güvenli ve ileriye dönük yatırım koruması sağlayacak geniş ölçekli sistemler oluşturulabilir.

error: Content is protected !!