0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

GPSPATRON GP-DIVIDER

GNSS Siber Güvenlik Platformu

Hepsi bir arada platformumuz, hassas izleme, sınıflandırma, yerelleştirme sunarak gerçek zamanlı GNSS girişim/etkileşim korunma yönetiminde üstünlük sağlar. Ham GNSS gözlemindeki anormallikleri tespit etmek için tasarlanmıştır ve GP-Probe ile birleştirildiğinde en karmaşık yanıltma saldırılarına bile karşı koyar.

GP-Divider

GPS Bölücü, SMA konnektörlü 2 yollu GNSS sinyal ayırıcıdır.
1 portlu DC geçişi, 330Ω yüklü 1 portlu DC bloğuna sahiptir.

Anten ön yükselticisi akım ölçümüne sahip zaman sunucuları için mükemmeldir.

GP-Divider

Ana Özellikler

GP-Divider, iki alıcı için tek bir GNSS anteni kullanmayı amaçlayan ultra kompakt bir cihazdır. Kullanışlı GNSS bağlantı noktası düzeni, GP-Divider’ı ek RF kabloları olmadan doğrudan bir alıcıya bağlamayı mümkün kılar.

Kompakt tasarım
SMA dişi çıkış konnektörüne sahip piyasanın en küçük GNSS ayırıcısı, ek bir RF kablosu olmadan GNSS alıcısının giriş portuna rahat bağlantı sağlar.

Zincir Bağlantısı
Küçük boyut ve bağlantı noktası düzeni, GP-Bölücülerin sıraya benzer bir düzende bağlanmasını sağlar. Bu özellik sınırsız sayıda çıkış bağlantı noktasına sahip olmanızı sağlar.

Zaman Sunucuları için Tasarlanmıştır
GP-Divider’da iki adet GNSS çıkış portu bulunur; bunlardan ilki DC geçiş, ikincisi ise 330 Ohm yük ile DC bloklamadır. Bu tasarım, zaman sunucuları yerleşik bir anten akımı ölçüm modülüyle donatıldığında özellikle avantajlıdır.

Tüm GNSS’leri Destekler
GP-Divider tüm GNSS takımyıldızlarını destekler ve tüm frekans bantlarını kapsar. Frekans aralığı: 1,15 GHz – 1,65 GHz.

Endüstride Uygulamalar

5G

5G zaman senkronizasyonu doğruluğu gerekliliklerini karşılamak sektör için en zorlu olanıdır. GPSPATRON, zorlu girişim koşullarında ve hatta yanıltma durumunda GNSS’den zorunlu hassasiyetin elde edilmesine yardımcı olur.

Finansal Servisler

MiFID II ve SEC 613’e göre, Avrupa ve ABD’deki finansal hizmet firmalarının sıkı zaman senkronizasyonu gerekliliklerine uyması gerekmektedir. GNSS yanıltma saldırıları, bankacılık işlemlerinin güvenliğini ve bütünlüğünü etkileyen zaman damgası değişikliğine neden olabilir.

Havaalanları

ICAO Annex 10 gerekliliklerine göre, havalimanlarının doğruluk tutarsızlıklarına hızlı yanıt vermek ve olay incelemeleri yürütmek için GNSS izleme ve kayıt sistemlerini uygulaması gerekmektedir.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı

Tehlikeli maddelerin taşınması taşımacılık sektörünün önde gelen güvenlik uygulamalarından biridir. GPSPATRON, kasıtlı GNSS yanıltma veya karıştırma saldırılarının gerçek zamanlı tespitini sağlar.

Networks

Telekomünikasyon

Telekomünikasyonda (3G, 4G, 5G, SATCOM, PMR, PSTN), GNSS, TDMA zamanlaması, zaman aralıklarının senkronizasyonu ve aktarımlar için kullanılır.

Enerji Dağıtım

WAMS’ın merkezi parçası olan PMU, kusursuz Ağ İzleme ve Otomatik Koruma sağlamak için senkronizasyonun tam olmasını gerektirir. PMU’ların zaman senkronizasyonu bozulması, ardışık arızalara ve büyük ölçekli güç kesintilerine yol açabilir.

Spektrum İzleme

GPSPATRON, GNSS paraziti izleme, yanıltıcı/karıştırıcı sınıflandırması ve sinyal kalitesi analizi için kullanılabilir.

Veri Merkezleri

Veri merkezleri, işlemler ve dağıtılmış veri işleme, günlük dosyası doğruluğu, denetim ve izleme için milisaniyenin altında hassasiyette zaman damgası gerektirir. GNSS sahteciliği, SSL sertifikalarının başarısız olmasına neden olabilir.

Raylı Ulaşım Sistemleri

GNSS, düşük yoğunluklu hat ağlarındaki trenleri takip etmek için kullanılır. Otomatik Tren Kontrol Sistemleri hız ve konumu belirlemek için GNSS’yi kullanır. GNSS her koşulda çalışmalıdır: GNSS yanıltma/karışma saldırısı, yüksek RF paraziti altında.

Denizcilik

GNSS, navigasyon, deniz tabanı haritalaması, su altı araştırmaları, tarama, açık deniz sondajı ve boru hattı yönlendirme gibi çeşitli denizcilik uygulamalarına uygulanır. Aynı zamanda dünya çapında denizde binlerce GNSS yanıltma olayı kayıtlara geçmiş durumda.

Military

Silahlı Kuvvetler

Silahlı kuvvetler, tatbikatlar, operasyonlar sırasında ve üsleri drone’lara karşı korumak için GNSS sahtekarlığını aktif olarak kullanıyor. Sivil altyapıların zarar görmemesi için bu faaliyetin dikkatle izlenmesi gerekmektedir.

Sayısal Yayınlar

DVB-T/T2, T-DMB, DAB veya DRM gibi Tek Frekanslı Ağlar (SFN) modunda dijital yayın, hassas ve güvenilir senkronizasyon gerektirir. PPS aşamasının doğruluğunun düşük olması durumunda hizmet kaçınılmaz olarak başarısız olur.

Ağ RTK

GNSS RTK ağı, hassas, gerçek zamanlı konumlandırma gereksinimleri olan birçok uygulamanın kritik bir parçasıdır. Bu nedenle, RTK baz istasyonlarının güvenilir GNSS yanıltma korumasına sahip olması gerekir. Sahtecilik, binlerce kullanıcıya zarar verebilecek yanlış verilere neden olabilir.

Otonom Araçlar

Otonom makinelerin başarısı, GNSS’nin tavizsiz doğruluğunu ve güvenilirliğini gerektirir. Koordinat veya hız manipülasyonları istenmeyen hasarlara, hatta insan kayıplarına yol açabilir.

error: Content is protected !!