0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

GPSPATRON GP-CLOUD

GNSS Siber Güvenlik Platformu

Hepsi bir arada platformumuz, hassas izleme, sınıflandırma, yerelleştirme sunarak gerçek zamanlı GNSS girişim/etkileşim korunma yönetiminde üstünlük sağlar. Ham GNSS gözlemindeki anormallikleri tespit etmek için tasarlanmıştır ve GP-Probe ile birleştirildiğinde en karmaşık yanıltma saldırılarına bile karşı koyar.

GP – Cloud

GPSPATRON’un temel bileşeni. GP-Problardan veya üçüncü taraf GNSS alıcılarından gelen ham GNSS verilerinin gerçek zamanlı analizi için web tabanlı uygulama. Birden fazla veri formatını destekler.

İşlevler:
Parazit tespiti, sınıflandırma ve yerelleştirme GNSS sinyal kalitesi analizi, kayıt altına alınması ve analiz sonrası Olay tespiti ve kullanıcı uyarısı

Gerçek Zamanlı Tehdit Tespiti, Sınıflandırma ve Yanıt

GP-Cloud,  her saniye binlerce GNSS probu/alıcısından gelen verileri gerçek zamanlı olarak işler ve kullanıcılara anlık bildirimler gönderir.

 • Üç saniyelik sahtekarlık algılama gecikmesi
 • > 1000 prob ile yüksek yük altında gerçek zamanlı çalışma
 • RabbitMQ aracılığıyla anlık kullanıcı bildirimi

Üçüncü Parti Sistemlerle Geniş Entegrasyon Seçenekleri

Çözümümüz GPS satıcılarından bağımsızdır. GP-Cloud ortak endüstri protokollerine sahip çeşitli GNSS alıcılarını destekler:

 • RTCM, NMEA, NTRIP üzerinden Septentrio SBF
 • İyi belgelenmiş GP-Cloud’un Web API’si
 • GP-Blocker tüm zaman sunucularının desteklenmesini sağlar
 • GP-Probe’un gömülü LUA komut dosyası

Bulut Tabanlı ve Kurum Sunucusunda Barındırılan Lisanslar

Hızlı bir başlangıç ve düşük yatırım maliyeti için bulut hizmetimizi kullanbilirsiniz. Kendi kurumsal sunucularınızda barındırma için Temel, Standart, Kurumsal lisans seçeneklerimiz vardır.

Sınırsız Ölçeklenebilirliğe Sahip Kurumsal Düzeyde Uygulama

Yüksek hizmet kullanılabilirliği sağlamak için sınırsız yatay ölçeklendirme, yüksek yük altında düşük gecikme süresi sağlamak için aşağıdaki teknolojileri kullanırız:

 • Yük dengeleme ile aktif-aktif uygulama kümelemesi
 • Veritabanı kümeleme
 • Performans izleme

Çoklu Takımyıldızı Çok Bantlı GNSS Desteği

GP-Cloud, mevcut tüm GNSS takımyıldızlarını ve RF bantlarının tümünü destekler. Sizin için uygun takımyıldızı seçimini mümkün kılmak için her sistemin kalitesi ayrı ayrı derecelendirilir.

 • GPS, GLONASS, Galileo
 • BeiDou
 • QZSS
 • NaviC

Endüstride Uygulamalar

5G

5G zaman senkronizasyonu doğruluğu gerekliliklerini karşılamak sektör için en zorlu olanıdır. GPSPATRON, zorlu girişim koşullarında ve hatta yanıltma durumunda GNSS’den zorunlu hassasiyetin elde edilmesine yardımcı olur.

Finansal Servisler

MiFID II ve SEC 613’e göre, Avrupa ve ABD’deki finansal hizmet firmalarının sıkı zaman senkronizasyonu gerekliliklerine uyması gerekmektedir. GNSS yanıltma saldırıları, bankacılık işlemlerinin güvenliğini ve bütünlüğünü etkileyen zaman damgası değişikliğine neden olabilir.

Havaalanları

ICAO Annex 10 gerekliliklerine göre, havalimanlarının doğruluk tutarsızlıklarına hızlı yanıt vermek ve olay incelemeleri yürütmek için GNSS izleme ve kayıt sistemlerini uygulaması gerekmektedir.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı

Tehlikeli maddelerin taşınması taşımacılık sektörünün önde gelen güvenlik uygulamalarından biridir. GPSPATRON, kasıtlı GNSS yanıltma veya karıştırma saldırılarının gerçek zamanlı tespitini sağlar.

Networks

Telekomünikasyon

Telekomünikasyonda (3G, 4G, 5G, SATCOM, PMR, PSTN), GNSS, TDMA zamanlaması, zaman aralıklarının senkronizasyonu ve aktarımlar için kullanılır.

Enerji Dağıtım

WAMS’ın merkezi parçası olan PMU, kusursuz Ağ İzleme ve Otomatik Koruma sağlamak için senkronizasyonun tam olmasını gerektirir. PMU’ların zaman senkronizasyonu bozulması, ardışık arızalara ve büyük ölçekli güç kesintilerine yol açabilir.

Spektrum İzleme

GPSPATRON, GNSS paraziti izleme, yanıltıcı/karıştırıcı sınıflandırması ve sinyal kalitesi analizi için kullanılabilir.

Veri Merkezleri

Veri merkezleri, işlemler ve dağıtılmış veri işleme, günlük dosyası doğruluğu, denetim ve izleme için milisaniyenin altında hassasiyette zaman damgası gerektirir. GNSS sahteciliği, SSL sertifikalarının başarısız olmasına neden olabilir.

Raylı Ulaşım Sistemleri

GNSS, düşük yoğunluklu hat ağlarındaki trenleri takip etmek için kullanılır. Otomatik Tren Kontrol Sistemleri hız ve konumu belirlemek için GNSS’yi kullanır. GNSS her koşulda çalışmalıdır: GNSS yanıltma/karışma saldırısı, yüksek RF paraziti altında.

Denizcilik

GNSS, navigasyon, deniz tabanı haritalaması, su altı araştırmaları, tarama, açık deniz sondajı ve boru hattı yönlendirme gibi çeşitli denizcilik uygulamalarına uygulanır. Aynı zamanda dünya çapında denizde binlerce GNSS yanıltma olayı kayıtlara geçmiş durumda.

Military

Silahlı Kuvvetler

Silahlı kuvvetler, tatbikatlar, operasyonlar sırasında ve üsleri drone’lara karşı korumak için GNSS sahtekarlığını aktif olarak kullanıyor. Sivil altyapıların zarar görmemesi için bu faaliyetin dikkatle izlenmesi gerekmektedir.

Sayısal Yayınlar

DVB-T/T2, T-DMB, DAB veya DRM gibi Tek Frekanslı Ağlar (SFN) modunda dijital yayın, hassas ve güvenilir senkronizasyon gerektirir. PPS aşamasının doğruluğunun düşük olması durumunda hizmet kaçınılmaz olarak başarısız olur.

Ağ RTK

GNSS RTK ağı, hassas, gerçek zamanlı konumlandırma gereksinimleri olan birçok uygulamanın kritik bir parçasıdır. Bu nedenle, RTK baz istasyonlarının güvenilir GNSS yanıltma korumasına sahip olması gerekir. Sahtecilik, binlerce kullanıcıya zarar verebilecek yanlış verilere neden olabilir.

Otonom Araçlar

Otonom makinelerin başarısı, GNSS’nin tavizsiz doğruluğunu ve güvenilirliğini gerektirir. Koordinat veya hız manipülasyonları istenmeyen hasarlara, hatta insan kayıplarına yol açabilir.

error: Content is protected !!