0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

OPTION CLOUDGATE ARCHIVE

option 130x54

Endüstriyel M2M Gateway. Sorunsuz, Hızlı Ve Özgür Bağlantı (*)

Option CloudGate M2M, 3G ve 4G farklı modellerine sahip bir router, ağ geçidi cihazıdır. Endüstriyel kullanım amacı ile dizayn edilmiş olan cihaza modüler yapısının sağladığı avantaj ile ilave kartlar takılarak seri, kablosuz, endüstriyel seri bağlantılar oluşturulabilir. Option’un sağladığı yetkilendirme yazılımı ile bulut üzerinden cihaz kontrolü, yönetimi rahatlıkla yapılabilir. Cloudgate M2M uygulamalarında uzaktan cihaz yönetim için büyük kolaylık sağlayan Watchdog özelliğini destekler.

TÜRKİYE’DE EN ÇOK SATILAN 3G ROUTER, OPTION GLOBESURFER III ÜRÜN AİLESİNİN YENİ ÜYESİ
CloudGate, Türkiye’de en çok satılan ve hemen hemen her sektörde kullanılan, güvenilir, toplam sahip olma maaliyeti en üst seviyede olan Option Globesurfer ailesinin yeni, gelişmiş bir üyesidir. Genişleme, yüksek hız, programlanabilme özellikleri ile Option Globesurfer‘dan ayrılan ürünün karşılaştırma tablosu için tıklayınız.

DONANIM
CloudGate aşağıdaki kısımlardan oluşur:
Mekanik kasa: Temel bağlantı bileşenlerini ve opsiyonel modüller için genişleme yuvalarını içerir.
Ana kontrol kartı: Ana kontrol kartı her CloudGate için aynı olup, WWAN ve ethernet modülünü içerir.
Özellikler:
İşlemci: Freescale i.MX280 @ 450MHz

■  RAM: 64MByte, Flash: 128MByte
■  WWAN modülü: GTM68X

YAZILIM
CloudGate temel fonksiyonları router firmware’i üzerinden yapılmaktadır. CloudGate üzerindeki üçüncü  parti uygulama alanına farklı yazılımlar yüklenerek, ana sistem yazılımı ile entegre edilebilir. Ürün geliştirme kartları ve SDK yazılımı kullanılarak özel uygulamalar yapılabilir.
CloudGate fabrika değerleri herhangi bir özelleştirme, tanımlama içermez. Cihaz çalışmaya başladığında Ethernet veya 3G arabirim üzerinden yetkilendirme sunucusuna bağlanarak ilk tanım parametrelerini yükler.

YETKİLENDİRME SUNUCUSU
CloudGate fabrika değerleri herhangi bir özelleştirme, tanımlama içermez. Cihaz çalışmaya başladığında Ethernet veya 3G/4G arabirim üzerinden yetkilendirme sunucusuna bağlanarak ilk tanım parametrelerini yükler. Bu tanım parametreleri görüntü dosyalarının içine kaydedilmiş olup, üç farklı tipte olabilir.

Luvit-RED, Option’un M2M uygulamalarının kolayca oluşturulup, dizayn edilmesi için CloudGate Universe platformuna eklediği bir görsel konfigürasyon özelliğidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

GENİŞLEME ÖZELLİKLERİ İÇİN İKİ YUVA
CloudGate genişleme yuvalarına ihtiyaca bağlı olarak kablolu ve/veya kablosuz genişleme modülleri takılarak farklı bağlantı seçenekleri oluşturulabilir. Opsiyonel genişleme modülleri:
WLAN genişleme modülü – 802.11abgn Erişim noktası ve istemcisi. 802.11 kablosuz servis sağlayıcı veya kablosuz LAN bağlantısı için istemci.
Düşük maliyetli seri kart – 1 adet RS-232, 1Mbps arabirim.
Endüstriyel seri kart – 1 adet RS-232, 1Mbps arabirim, 1 adet elektriksel olarak izole edilmiş RS-485, 1Mbps arabirim.
PoE destekli veya PoE özelliği olmayan 4 portlu 10/100 Ethernet Switch kart.
Ürün geliştirme kartı – Tüm arabirimlerin yer aldığı kontrol kartı.
Ön bağlantılı RS-232 arabirimi, GPIO bağlantılı sıcaklık sensörü, röle ve SD kart yuvasını da içerir.

M2M Genel Uygulamalar

(*) Operatör kilidi yoktur. Dilediğiniz anda dilediğiniz operatörü seçerek  bağlantı kurarsınız.

error: Content is protected !!