0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

BAGLAN 4G MARINE I-REPEATER

Deniz Taşıtlarında Mobil Kapsama Alanını Sürekli Sağlama

Uzaktan İzleme ve Kontrol

i-repeater 800 / 900 / 1800 / 2100 ve 2600MHz frekans desteğine sahip repeater olup, internet üzerinden kontrol edilip, yönetilebilir.

Deniz taşıtlarında alınan GSM sinyalini sorunsuzca kamaralara, kapalı alanlara taşıyabilmek için i-repeater 4 hat kuvvetlendiricisi ile birlikte de kurulabilir.

i-repeater ve hat kuvvetlendiricileri çevrim içi olarak kontrol arayüzünden herhangi bir terminal ile (Bilgisayar, laptop, telefon, tablet) kontrol edilebilir, izlenebilir. AWS bulut üzerinde tüm kurulumlara ilişkin bilgiler kaydedilebilir, ek bir noktadan yönetilebilir.

Nasıl Çalışır?

1.

Deniz taşıtı üzerindeki anten 360 derece (OMNI Dairesel) doğrultuda olarak GSM işaretlerini yakalar. Seyir halinde iken kapsama alanındaki farklı karasal baz istasyonlarından alınan işaretler  deniz taşıtı içinde konumlandırılmış MarineBoost  cihazına aktarılır.

2.

Aşağıda gösterilen MarineBoost x.4 tekrarlayıcı cihazının 4 adet çıkışı olup, bu çıkışlara 4 ayrı anten bağlanabilir. Deniz taşıtının yapısına ve kamaralara bağlı olarak her bir çıkış 1 ile 3 kamaraya GSM işaretini sorunsuzca aktarabilir.

3.

Sistem kendi kendini kontrol etmekte olup, ayrıca bir işaret dağıtım yönetimi gerektirmez.

Özellikler:

• Büyük tekneler, mega yatlar, yolcu gemileri, tankerler, feribotlar, muhripler
• Hücresel Teknoloji: GSM/ 3G/ 4G
• EU Mobil Şebekeler ile tam uyumlu
• Sınırsız Kullanıcı
• Kapsama Alanı: Küçük tekneler : 1000m2, Büyük Gemi / Tankerler: 64,000m2
• Basit ve akıllı LED durum paneli
• Tekne içerisinde mobil işaretin dengeli olarak dağıtılması
• Tam şebeke-ağ koruması

Sağlıklı GSM işaretinin alınabilmesi için karadaki baz istasyonundan olabilecek en uzak mesafe 30 Km’dir. Bu mesafe iklim ve deniz koşullarına bağlı olarak değişebilir.


MarineBoost repeater ile birlikte gelen harici OMNI anten 360 derecelik doğrultuda ve 30 Km’lik bir yarıçap mesafesindeki tüm baz istasyonlarından işaret alır. Böylelikle belli bir anda hizmet alınacak operatör ve baz istasyonu sayısı arttırılmış olur.

Büyük Gemiler

Büyük gemiler için bu 4 çıkış doğrudan hat kuvvetlendirici cihazlarına bağlanabilir. Hat kuvvetlendirici cihazları üzerinde de 4 adet çıkış bulunmakta olup, gerekli kapsama alanını sağlamak için istediğiniz kadar hat kuvvetlendirici ekleyebilirsiniz. Bu sistem toplamda 600 standard kamaraya hizmet verebilen 200 anten ile test edilmiştir. Sistem otomatik olarak gücü kontrol edip, dengeler. Böylelikle işaretin gemi içinde düzgün bir şekilde dağıtılması sağlanır.

Alarmlar
e-posta uyarıları oluşturabilirsiniz:
• Eğer cihazın güç kablosu yanlışlıkla çıkarılmış ise veya cihaza elektrik gelmiyorsa. Hangi cihazın besleme bağlantısı olmadığını ve bulunduğu yeri görürsünüz. Tüm cihazlarda dahili pil desteği olup, internet bağlantısı birkaç saat boyunca sağlanır.
• Osilasyon, yüksek güç, devre dışı band, sıcaklık gibi bilgileri otomatik olarak alabilirsiniz.

Telefon veya bilgisayar ile uzaktan kontrol
• Herhangi bir cihazın belli başlı bandlarını açıp/kapama veya zayıflatma.
• Bina içindeki tüm cihazların veya seçilenlerin güç kaynağını kapatıp/açma. RF bağlantıları kapatılsa bile cihazların internet bağlantısı çevrim içi kalır.
• Cihazları yeniden başlatma.

İzlemeler
• İndirme/Gönderme Güç
• İndirme/Gönderme Kazançlar
• İndirme/Gönderme AGC
• İndirme/Gönderme Osilasyon/geri besleme
• PCB anakart sıcaklığı

Geçmiş
• Her bir cihaz için tüm aktivite bilgileri kurulumdan itibaren kaydedilmektedir.
• Her banda ilişkin kullanım yüzdesi. Örneğin: 800MHz: %60, 900MHz: %20, 1800MHz: %5, 2100MHz: %15, 2600MHz: %0

Güvenlik ve Bulut
Uygulama bulut ortamı fiziksel olarak AWS (Amazon Web Services) İrlanda veri merkezinde tutulmakta olup, en üst seviyede güvenlik parametreleri ile desteklenmektedir.
Logo
Cihaz üzerine firma logosu yüklenerek LCD ekran üzerinde görüntülenmesi sağlanır.

Osilasyon – Etkileşim Algılama

Harici anteni dahili antene çok yakın takarsanız geri besleme olabilir. Örneğin mikrofonu hoparlöre yaklaştırdığınızda oluşan ses bozulması gibi. Cihazlara gömülü ana yazılım bu geri beslemeyi algılayarak kazanç değerini otomatik olarak azaltır ve geri beslemeden dolayı işaret bozulmasını önler.

Otomatik Kazanç Kontrolü

Cihaza gömülü ana yazılımı sürekli olarak ortam işaretini gözlemleyerek ideal güç seviyesini korur. Böylelikle baz istasyonu ve cihaz arasındaki güç kontrolü sürekli sağlanarak baz istasyonuna gereğinden çok fazla güç gönderilmez ve aşırı yüklenme önlenir.

İletişim Hattı Kapalı

Cihaz bekleme durumundadır, sadece arama ve/veya veri haberleşmesi olduğunda iletişimi sağlar. Bu özellik ile ortamdaki işaret güç seviyesi en uygun ortamda tutulur, enerji verimliliği yanında toplamda oluşabilecek gürültü büyük ölçüde azaltılır.

Baz İstasyonlarını Algılama

Cihaza gömülü ana yazılımı ile baz istasyonu ve cihaz arasındaki güç kontrolü sürekli olarak sağlanır.

a) Cihaz baz istasyonuna uzak mesafelerde işaret gücünü arttırır.
b) Cihaz baz istasyonuna yakın olduğunda işaret gücünü azaltır.

error: Content is protected !!