0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

AMIT TANIMLI YENİDEN BAŞLATMA

Otomatik LTE Bağlantısı Yeniden Başlatma

AMIT modem/router cihazımızın her gün belli bir saatte otomatik olarak LTE modülünü yeniden başlatarak şebeke bağlantısını sonlandırmasını, bağlantı parametrelerini sıfırladıktan sonra yeniden şebekeye bağlanmasını istiyoruz.


Otomatik yeniden başlatma işlemi (Reboot) modem yazılımı tarafından bir obje olarak kabul edildiğinden, öncelikle bu objeyi tanımlamamız, sonrasında ise tanımlanan objeyi modem  çalışma sistemine  “otomatik yeniden başlatma  objesi “ olarak  kaydetmemiz gerekmektedir.  Örnek uygulamamızda modemin her gün 13:00 – 13:01 zaman aralığında LTE modülünü yeniden başlatarak şebeke bağlantısını sonlandırmasını ve tekrar bağlantıyı sağlaması için gerekli tanımları yapalım.

1. Modem ana yönetim ekranında sırasıyla, Object Definition/Scheduling sekmelerini seçince Configuration menüsü ekrana gelecektir. Time Schedule Configuration alt menüsünde Rule Name olarak “hergun_saat_13:00 “ tanımını girelim. Rule Policy seçeneğinin “Activate “ olarak işaretlenerek, aktif edildiğinden emin olalım.

2. Obje (Yeniden başlatma) zaman aralığının tanımlandığı Time Period Configuration alt menüsünde Week Day seçeneğini “Every Day”, Start Time hh:mm seçeneğini “13:00”, End Time hh:mm seçeneğini “13:01” olarak girelim.

3. Kontrol menüsünün altında yer alan “Save” düğmesini tıklatarak yapılan tanımları modeme kaydedelim.

Şimdi tanımlandığımız objenin modem çalışma sistemine “otomatik yeniden başlatma objesi “ olarak kaydedilmesini sağlayalım.

4. Modem ana yönetim ekranında sırasıyla, Administration/System Operation sekmelerini seçince ekrana gelen alt menüde Reboot & Reset sekmesini seçelim.

5. System Operation alt menüsünde Reboot seçeneğinde “Time Schedule“ olarak daha önce tanımını yaptığımız “hergun_saat_13:00” objesini seçelim.

6. Menünün altında yer alan “Save” düğmesini tıklatarak yapılan tanımları modeme kaydedelim.


Artık modem her gün 13:00 – 13:01 zaman aralığında LTE modülünü yeniden başlatarak şebeke bağlantısını sonlandıracak ve sonlandırma işlemini bitirdikten sonra tekrar bağlantıyı oluşturacaktır.

error: Content is protected !!