0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

AKILLI EVLER 5G İLETİŞİM

Akıllı Evler İçin

Kablosuz Profesyonel İnternet Erişim Altyapısı

5G'ye Hazır | Cat 19 Yüksek Hız | 4x4 MIMO | WiFi 802.11ax

5G Altyapısına Hazır Kablosuz İnternet Erişimi

Eğlence sistemleri, iklimlendirme, aydınlatma, kamera sistemleri ve diğer çok amaçlı sensörler ile farklı uygulamalar için uzaktan izleme, kontrol ve yönetim günümüz akıllı ev uygulamalarının temelini oluşturmaktadır. Şüphesiz bu uygulamaların en önemli bileşeni iletişim/veri yoludur.

İnternet omurgasına bağlantı için Ekonomik, Güvenilir ve 5G’ye Hazır bir çözüm arıyorsanız, AMIT VHG87B-0G018 5G router cihazı ve Poynting XPOL-24 4×4 MIMO anten çözümü ideal bir çözüm olacaktır.

Neden AMIT

AMIT VHG87B-0G018 gerçek zamanlı video ve diğer veri akış iletişimleri için gerekli olan daha yüksek veri hızlarını, daha düşük gecikmeleri, ultra güvenilirlik ve gelişmiş 5G güvenliğini sağlar. Ortamlar ve yüksek performanslı işler açısından kritik 5G uygulamalarında güvenli bir seçenek sunan AMIT VHG87B-0G018 serisi, mobil uygulamalar veya birincil, geçici veya yedek sabit kablosuz bağlantı için kullanılsın, herhangi bir ağda (5G, 4G, Wi-Fi 6, Ethernet)  tam performans sağlar.

N78 bant ve 5G SA çalışma koşullarını destekleyen router özel 5G kurulumları için yüksek performanslı bir kenar router cihazı olup, geriye dönük olarak 4G şebekelerinde Cat19 özelliğini destekler.

Ultra Hızlı Bağlantı

• Mükemmel 5G Şebeke Desteği

5G Sub-6GHz özelliğinde geniş işaret kapsama desteği ile yüksek indirme hızları.

• Güçlü Wi-Fi Performansı

WiFi 6 desteği ile1.8 Gbps. Geriye dönük WiFi 11n desteği.

WAN olarak çalışabilen WiFi, istemci/sunucu.

Gelişmiş CPU Sistemi

Daha hızlı veri iletimi için büyük belleğe sahip MediaTek MT7622A (1.35GHz çift çekirdek, Cortex-A53) kullanır.

• Daha düşük güç tüketimi
• Asgari yatırım maliyeti
• Artan esneklik ve performans

Ultra Yüksek Seviyede Güvenirlik

• Çabuk Şebeke Yedeklemesi

Ethernet, Hücresel (çift SIM) ve Wi-Fi arasında otomatik yedekleme, geri alma

• Tümleşik İzleme (Watchdog)

Çeşitli arızalardan otomatik olarak geçiş sağlamak için tümleşik donanım gözlemcisi

• Güvenlik Koruması

Ağın güvence altına alınmasını sağlamak için ACL, DMZ, SYN-FLood Koruması ve Veri Filtreleme gibi çoklu güvenlik koruma önlemleriyle donatılmıştır.

4G Cat19 Desteği

Cat19 özelliğinin 4G şebeke ortamında önemi link birleştirme desteği ile çok daha yüksek hız

Neden Poynting

XPOL-24, Poynting’in çok popüler Çapraz Polarize (XPOL) anten ailesinin olağanüstü performansa sahip ilk 4×4 MIMO 5G/LTE üyesidir. Bunun nedeni, bant genişliği ve kazançta olağanüstü iyileştirmeler sağladığı kanıtlanmış olan Yapay Manyetik İletken (AMC) ve yeni tescilli/patentli konfigürasyondan faydalanan gelişmiş meta malzeme teknolojisinin dahil edilmesidir.

Bu antenin radyasyon modelleri son derece iyi kontrol edilmekte ve bu da antenin olağanüstü performansına katkıda bulunmaktadır. XPOL-24, çalışma bantları genelinde 11dBi’lik tepe kazancıyla 617’den 4200 MHz’e kadar geniş bant frekans kapsamı sunar.

Anten aşağıdaki frekans bantlarında olağanüstü iyi bir performansa sahiptir:

617 – 960 MHz, 1710 – 2170 MHz, 2300 – 2700 MHz ve 3400 – 4200 MHz. Olağanüstü geniş bant performansı, 5G/LTE teknolojileri için önemli bir faktördür; çünkü bu teknolojiler, aynı anda birden fazla frekans bandı üzerinden mümkün olan en iyi alımı ve verimi sağlamak için Taşıyıcı Toplama (CA) gibi özelliklere dayanır. Bu da, XPOL-24‘ü mevcut ve gelecekteki 5G/LTE anten dağıtımları için başvurulacak ideal bir çözüm haline getirir.

Anten, baz istasyonu ile uç cihaz (yönlendirici) arasında çift yönlü olarak Radyo Sinyal aktarımını sağlar. Harici bir antenin yönlendiriciye iyi bir sinyal düzeyi sağlamada başarılı olması için sağlaması gereken birkaç temel prensip vardır.

Farklı frekanslardaki tüm sinyalleri alabilmek için, iyi bir anten, operatörün iletebileceği/alabileceği tüm frekansları desteklemelidir. Üreticiden böyle bir ‘frekans desteği‘ tablosu istemek önemlidir. POYNTING dünyanın en iyi anten tasarımcılarından biri olarak bu özelliği antenlerinin frekans desteğine yansıtmaktadır.

Antenin kazancı, anten tarafından sağlanan iyileşmenin bir ölçüsüdür. Antenin kazanımı ne kadar yüksek olursa, zayıf sinyalleri alma yeteneği de o kadar iyi olur. POYNTING sadece yukarıda bahsedildiği gibi iyi frekans yanıtı veren antenler değil, aynı zamanda sektördeki en iyi frekans başına kazanım sağlayan antenler üretmektedir.

Bir Antenin üçüncü önemli özelliği Radyasyon Deseni’dir. Bu, antenin baz istasyonu kulesi yönünden gelen tüm frekanslara ne kadar iyi yanıt verdiğini, diğer bir deyişle kazancın herhangi bir yönde ne kadar iyi olduğunu gösteren bir ölçüdür.

Antenler iki ana kategoriye ayrılır: Çok Yönlü ve Tek Yönlü (aynı zamanda sadece ‘Yönlü’ Antenler olarak da bilinir).

Çok Yönlü Antenler:

Adından da anlaşılacağı gibi bunlar, radyo sinyallerini her yönden alabilen harici antenlerdir. Bu antenlerin Radyasyon Deseni, yatay düzlemde bakıldığında bir daireye benzemektedir. Bu, antenin herhangi bir yöne yönlendirilebileceği ve iyi bir kazanç faktöründe yine de iyi bir standart frekans tepkisine sahip olacağı anlamına gelir.

POYNTING antenlerin size mükemmel bir çözüm sunduğu yer burasıdır. Antenlerimiz neredeyse mükemmel Çok Yönlü Radyasyon modellerine sahiptir; bu, herhangi bir operatör standart frekansında herhangi bir yönden kazanç açısından en iyi performansı alacağınız anlamına gelir.

Tek Yönlü Antenler (veya sadece ‘Yönlü’ Antenler):

Yine adından da anlaşılacağı gibi bunlar belirli bir yönden sinyal almak için özel olarak yapılmış Antenlerdir. Bu antenlerin uygulama alanları, sadece bir adet baz istasyonu kulesinin Bölgedeki tek operatör iletim kaynağı olduğu durumlardır.

POYNTING Tek Yönlü Antenler, Çok Yönlü Antenlerimiz gibi olağanüstü yön performansına sahiptir. Bu, yönlü antenimizin kazancının, operatörün baz istasyonu yönünde, operatörün iletmek/almak istediği tüm standart frekanslarda mükemmel olduğu anlamına gelir..

Neden Harici Anten?

Modern iletişim sistemlerinin tümü, Radyo İnternet bağlantısı aracılığıyla gönderilen veya indirilen iletişimin bütünlüğünün bozulmamasını sağlamak için Döngüsel Artıklık Denetimi (CRC) olarak bilinen bir mekanizma kullanır. Yukarı bağlantı/aşağı bağlantının CRC’si başarısız olursa iletişim sistemi, baz istasyonu ile yönlendirici olan CPE arasında aktarım sırasında kaybolan verilerin yeniden iletilmesini talep eder.

Sürekli verinin yeniden iletimine neden olan en büyük faktör, zayıf sinyal kalitesidir. Belirli bir baz istasyonuna bağlı kullanıcıların büyük bir kısmı zayıf sinyal kalitesiyle karşılaşırsa, baz istasyonunun sinyal işleme mekanizmaları bireysel istemciler için mevcut olan bant genişliğini sınırlamaya başlar ve sonuç son derece zayıf veri iletim performansı, yani son derece zayıf Gönderme/İndirme olur;  bu aynı zamanda yüksek Bit Hata Oranı (BER) olarak da bilinir.

Operatörlerden sinyal almak üzere tasarlanan yönlendiriciler genellikle dahili antenlere sahiptir. Bu antenler yalnızca belirli koşullar altında iyi performans gösterir. Bununla birlikte, operatör sinyallerinin binanın içine nüfuz etmesinin büyük bir zorluk olduğu ve bir binanın içindeki sinyalin, binanın dışına göre 100 kat daha zayıf olabileceği gösterilmiştir.

Bu nedenle, mükemmel bir kazanç faktörüne, mükemmel frekans tepkisine ve mükemmel Çok Yönlü ve/veya Tek Yönlü kapasiteye sahip bir Harici Antenin, çok daha iyi bir sabit mobil performansıyla sonuçlanan, çok daha iyi bir sinyal sağlayacağı açıktır.

VHG87B-0G018 | 4G Cat 19 – XPOL-24 Anten Olmadan Test Sonucu

Turkcell

Turkcell

Turkcell

Test Lokasyonu (*)

(*) Test sonuçları lokasyon, kapsama alanı, hizmet alınan baz istasyonunun kapasitesi, test anındaki baz istasyonu kullanım yoğunluğu gibi parametrelere bağlı olarak farklılıklar gösterebilir.

error: Content is protected !!