0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

15G 3 ANA ÖZELLİK

5G Teknolojisi

5G mobil ağları, mevcut 4G LTE dağıtımlarının ötesinde mobil iletişim standartlarının bir sonraki ana aşaması olacaktır. LTE, mobil iletişim dağıtım ağlarının ikinci yarısında devreye girmiş olup, özellikle LTE Advantage (LTE-A) ve LTE Advantage Pro (LTE-A Pro) olmak üzere yol haritasındaki geliştirmeyi planlama amacını gütmektedir. Aslında, LTE Advantage Pro'daki geliştirmelerin çoğu 5G için temel yapı taşları olup, 5G için kritik olan özelliklerin ve erken kullanım fazının çoğunu sağlayacaktır.

5G Avantajları

Gelişmiş Mobil Geniş Band (EMBB)

EMBB'nin iki önemli gerçeği, 5G ekonomisinin benimsenmesini ve değer yaratmasını teşvik edecektir. Birincisi, hücresel kapsama alanını ofis binaları, endüstriyel parklar, alışveriş merkezleri ve büyük mekanlar da dahil olmak üzere daha geniş bir yapı yelpazesinde genişletmek. İkincisi, özellikle lokal alanlarda yüksek miktarda veri kullanan çok daha fazla sayıda cihazın işleme kapasitesini (band genişliği ve verimlilik) artırmak.

Çok Yoğun Nesnelerin İnterneti (MIoT)

5G'nin geliştirilmiş düşük güç tüketimi gereksinimleri ile lisanslı ve lisanssız spektrumda çalışma yeteneği, daha derin ve daha esnek kapsama alanı sağlama yeteneği, MIoT ayarlarıyla önemli ölçüde daha düşük maliyetler sağlayacaktır. Bu da MIoT ölçeklenmesini olası kılacak ve MIoT uygulamalarının mobil iletişim teknolojilerini daha fazla kullanmasını destekleyecektir.

Kritik Görev Servisleri (MCS)

MCS mobil teknoloji için yeni bir pazar olanağını sunmaktadır. 5G için bu önemli büyüme alanı, güçlü güvenlik-kullanılabilirlik ile yüksek güvenilirlik, ultra düşük gecikme bağlantısı gerektiren uygulamaları desteklemek şeklinde tanımlanabilir.
Bu; otonom araçlar ve arızanın bir seçenek olmadığı, karmaşık otomasyon ekipmanlarının uzaktan çalıştırılması gibi uygulamalarda kablosuz teknolojinin ultra güvenilir bir bağlantı sağlamasına izin verecektir.

error: Content is protected !!