0212 358 5909 - 0212 358 5908
Çamlık Yolu Sokak Uğurlu Apt. No:4 D:7 Etiler, 34337 İstanbul

SAILTIMER AIRLINK

Air Link™

Bluetooth üzerinden veri alıp Android/iOS uygulamalarına WiFi üzerinden aktarım

NMEA 0183 formatında giriş/çıkış desteği ile rüzgar verisi aktarma

NMEA 0183 formatı ve html5 desteği ile web tarayıcı desteği

Air Link™

Rüzgar verisini kablolu ve kablosuz cihazlar ile paylaşın

Suya dayanıklı bu küçük cihaz kablolu bağlantı sağlayan marine elektronik cihazlarının, mobil uygulamalarının ve bulut ortamının ortak bağlantılarını sağlar. Giriş olarak kullanıldığında, SailTimer Wind Instrument™ cihazı ile Bluetooth üzerinden bağlantı kurarak otomatik pilot veya GPS harita çizim cihazına kablo üzerinden veri aktarabilen tek cihazdır. Çıkış olarak kullanıldığında kablo ile bağlantısı yapılmış anenometre cihazınızdan genel kaynaklı rüzgar haritalara veya SailTimerMaps.com alanındaki yarış haritalarına veri aktarabilen tek cihazdır.

Air Link kolay kullanımlı, pek çok özelliği olan bir cihazdır.

● SailTimer Wind Instrument™ cihazından Bluetooth kablosuz veriyi alır..
● Aldığı kablosuz rüzgar verisini kablo ile bağlı marine elektronik cihazlarına (Raspberry Pi cihazları da dahil) NMEA 0183 formatında aktarır, çevrim içi olarak rüzgar haritalarına veri transferi yapar ve wifi bağlantısı ile web tarayıcılar, uygulamalardan erişim sağlar.
● Air Link ayrıca kablo bağlantılı anemometre cihazlarından bilgiyi alarak SailTimerMaps.com adresindeki canlı rüzgar haritaları üzerinde görüntüler. Teknenin internet erişimi üzerinden eski tip kablolu anemometre cihazından alınan rüzgar değerleri dünyanın her yerinden izlenebilir.
● Tüm NMEA 0183 verileri wifi üzerinden yeniden aktarılır. Kablolu ağınızdan farklı uygulamalara (Örn., iSailor, MID WiFi, Sail Buddy, iRegatta veya NMEA Sail.) veri aktarabilirsiniz.
● 3.8×10.2×15.2 cm (dxbxg) boyutları ile duvar montajı da yapılabilen küçük bir cihazdır. Tamamen su geçirmez olarak dizayn edilmiş olup, dış ortama açık tek metal parçası olan vida yuvaları da korozyondan etkilenmeyecek şekilde pirinçden üretilmiştir.

12-Volt Besleme Gücü
SailTimer Air Link™ 12-volt ile çalışır. Besleme kaynağı bağlantısı cihazdaki 2 adet sıkıştırmalı tip konnektör üzerinden yapılır. 14-16’lık kablo kullanabilirsiniz. Normal çalışma koşullarında cihaz 1.3 A @12VDC güç tüketme olup, besleme emniyeti açısından 2A’lik kaynak daha doğru olacaktır.

Kolay NMEA Bağlantısı
SailTimer Air Link™, NMEA 0183 bağlantısı için (Hem giriş, hem de çıkış.) sıkıştırmalı tip konnektörlere sahiptir. SailTimer Wind Instrument™ cihazı üzerinden Bluetooth bağlantısı ile aldığı kablosuz rüzgar verisini NMEA formatında GPS harita çizim cihazına kablo üzerinden aşağıda gösterildiği gibi aktarır. Gelen NMEA 0183 verilerinin mobil uygulamalara veya bilgisayarlara iletimi wifi çıkışı üzerinden sağlanır. NMEA 2000 formatı için; Furuno NMEA 0183 – 2000 Çevirici, Actisense NGW-1 NMEA 2000 Gateway, AllTek Marine NK-80 NMEA2000 Adaptör veya Simrad NMEA 2000®/NMEA 0183 Adaptör kullanılabilir.

 

İstediğiniz Web Tarayıcısında İzleyebilirsiniz
Air Link cihazı, SailTimer Wind Instrument™ cihazından kablosuz veya kablo bağlantısı ile eski tip kablolu anemometre cihazından aldığı rüzgar verilerini wifi ve web tarayıcı üzerinden bilgisayar, tablet gibi cihazlara aktarır. Web tarayıcı ekran görüntü örneği aşağıda gösterilmiştir. Bu üstün özellik ile html5 web tarayıcı desteğine sahip bir çok cihaz üzerinde izleme yapmak olasıdır. Garmin OneHelm, Raymarine Lighthouse, Navico gibi html5 web tarayıcı desteği olan GPS harita çizim cihazları, çok fonsiyonlu cihazlar bu sayfaları Air Link wifi bağlantısından alarak, görüntülüyebileceklerdir (Hatta, e-okuyucular bile). Düşük maaliyet, mükemmel pil ömrü, direk güneş ışığında bile kolay görüntüleme özellikleri ile e-okuyucular iyi bir izleme yardımcı cihazıdır.

Kolay Kullanım
Aşağıdaki 1 dakikalık video kullanımın ne kadar kolay olduğunu göstermektedir. Air Link cihazınızın güç bağlantısını yapınız, wifi DHCP sunucu üzerinden wifi cihazınız ve SailTimer Wind Instrument Air Link ile otomatik bağlantı sağlayacaklardır. Kablo ile bağlantı sağlayan cihazlar da rüzgar verisini otomatik olarak alacaklardır. Air Link wifi istemci özelliği sayesinde de internet erişimi sağlayan 4G modem veya marine wifi ağına bağlanabilir. Bu sayede rüzgar değerleri dünyanın her yerinden izlenebilir. Detaylı bilgi için kullanım kılavuzuna bakabilirsiniz.

Opto-Yalıtım
SailTimer Air Link™ cihazının hem giriş hem de çıkış uçları galvanik aşınmayı önlemek için opto yalıtım ile korunmuş olup, su altındaki çinko anodlara zarar gelmez Opto yalıtım, NMEA 0183 standardının gereksinimidir. Başka bir değiş ile cihaz elektrik işaretleri olarak gelen veriyi ışık işaretlerine çevirerek, olası toprak çevrimlerinden ve anlık voltaj darbelerinden korur.

error: Content is protected !!